Lenyska
26.06.16,11:00
Ahojte, rada by som sa podelila so svojou skúsenosťou a poprosila vás o radu. Nedávno som si prenajala dodávku na základe výborne vyzerajúceho inzerátu za dobru cenu za prenájom. Klasicky som zložila depozit a pri vrátení mi chceli strhnúť z depozitu čiastky za miniatúrne vlásočnícové poškodenia (škrabance). Podľa mňa ide o klasické formy opotrebenia. Aký je Váš názor? Neviete mi prosím odporučiť, kde v BA si prenajať dodávku za dobré ceny a vyhnem sa podobnému prípadu? ďakujem. Lenka
buchač
26.06.16,09:54
Najprv by bolo zaujímavé vedieť bližšie okolnosti prenájmu.
Či len raz, alebo pravidelnejšie. Či sa preváža nábytok, alebo špendlíky, či na jeden deň alebo mesiac, koľko kilometrov...atď.
Ale vzhľadom k

prenajať dodávku za dobré ceny a vyhnem sa podobnému prípadu?
by som sa dalo uvažovať o prenájme dodávky aj so šoférom.
ivka70
26.06.16,10:25
ako dlho bolo auto prenajate, kedze sa podla teba prejavilo opotrebenie prave v tom case?
buchač
26.06.16,11:24
Ivi

Ak je info od Lenysky pravdivé, tak ide (podľa mňa) o čistý odrb majiteľa dodávky.

Opotrebovanie a škrabance sú dve rozdielne výrazy, údaje (blá blá), ktoré navzájom absolútne nesúvisia.
Veď nové auto môže byť doškriabané až do het...a stará šunka môže vyzerať, ako keby zišla práve z linky.
Lenyska
26.06.16,11:42
Nemusí tomu byť zrovna tak, keďže prirodzene používaním vozidlá naň pôsobí okolie, ľahké škrabance môžu vzniknúť napr. na umývarke... len by som potrebovala vedieť, kde je ta miera, že forma takéhoto škrabancu nie je možné postihnúť stiahnutím z depozitu, keďže nehovorím o hlbokom zásahu do laku... dľžka nájmu bola 2 týždne, vozidlo však už predtým jazdilo asi 2 roky... vzhľadom na to, sa ani takýto typ "poškodenia" nezaznačoval do preberacieho protokolu...
faro1
26.06.16,16:07
Kúp si novú dodávku a správaj sa k nej ako k prenajatej, tj. škrabanec hore dole. Nehovor, že k škrabancom si došla v umývarke a je to bežné opotrebenie.