k-amen31
26.06.16,13:31
Prenajímateľ mi doručil výpoveď z nájmu bytu. Ako dôvod uviedol ,,nevyhnutnosť komplexnej rekonštrukcie a opravy nehnuteľnosti vzhľadom na veľmi zlý technický a statický stav bytu". Žiadny znalecký posudok k výpovedi nepriložil. Keď som sa naň pýtal, odpovedal, že je to jeho interný doklad. Môže mi dať výpoveď z nájmu takýmto spôsobom. Skutočne mi nie je povinný preukázať dôvod výpovede?
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede.
buchač
26.06.16,11:37
Skutočne mi nie je povinný preukázať dôvod výpovede?
Nooooo...ono trochu záleží aj od zmluvy.
Ale na druhej strane, ak majiteľ dodrží podmienky zmluvy a zákona, tak nemusí dokladovať absolútne nič.
---------------
Už len to by chýbalo, aby majiteľ nehnuteľnosti zdvôdňoval svoje konanie...predsa je to jeho majetok a môže si s ním robiť, čo len chce...
Zo zákona je dokonca povinný realizovať určité opravy a rekonštrukcie.
sito
26.06.16,15:00
Možno je to inak, ako vždy na porade, že? Dohodu o prenájme máte spísanú na základe OZ, či Zákona 84/2014?

Ústava SR. Čl 21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.

Teda nájomnou zmluvou a odovzdaním kľúčov od bytu sa stáva prenajatý byt tvojím obydlím. Tvoje ústavné pravo je, môže byť obmedzené len v súlade so zákonom, zákonmi SR.

Vždy môžu, mali by, ( aby neboli alibi ) byť v zmluve o nájme dohodnuté podmienky okamžitého zrušenia nájmu bytu, ktoré musia byť v súlade s uvedenými zákonmi.

Ty vieš prečo tam chceš naďalej bývať. On vie prečo by už ten byt nemal byť tvojím obydlím My? Nie!
sito
26.06.16,15:54
https://www.youtube.com/watch?v=WruKlW5fv_8

Každý si pomôže ako vie, že? Aj na porade, že? :);))