hotrods2222
26.06.16,19:58
som poberateľom dávky v hmotnej núdzi, súčasne mám pracovnú zmluvu v rozsahu 1 hodina týždenne s príjmom 18 € mesačne , som teraz PN a neviem komu mám odovzdať PN , lebo lekár hovoril , že PN môžem odovzdať len jednému , buď ÚP , alebo zamestnávateľovi - ako mám vlastne postupovať , prípadne ako má postupovať zamestnávateľ ?
veronikasad
26.06.16,18:27
hotrods2222
26.06.16,18:42
mám aj tlačivo pre UPSVaR , len zrejme tam bude súbeh , lebo tam je nejaký ochranný príspevok pre poberateľov dávky v hmotnej núdzi a aby sa potom neuplatňoval nárok aj v SP , lebo poberatelia dávok v podstate dávajú to potvrdenie len UPSVaRu a sociálnej poisťovni to nejde , nerozumiem prečo vlastne by to mal byť nejaký problém
veronikasad
26.06.16,18:50
Ak máš pracovnú zmluvu, si z nej nemocensky poistený a vzniká ti nárok na nemocenské. Preto originál tlačivo pre SP odovzdávaš zamestnávatelovi.
Pre UP ti vystaví lekár druhé tlačivo.
Tvojou povinnosťou je nahlásiť UP aj výplatu nemocenského, aj keď bude minimálne, nakolko sa započítava do príjmu a o túto sumu sa ti zníži dávka v hmotnej núdzi.
hotrods2222
26.06.16,19:00
presne takto si to myslím aj ja , len ma pomýlila sestrička v ordinácii , že to je ináč - tak fajn , ďakujem
veronikasad
26.06.16,19:02
Nemôže ti vydať dve tlačivá SP na jednu PN-ku. S druhým tlačivom pre UP by nemal byť problém, len neviem či to nebude za poplatok.
Katy a R
26.06.16,20:25
Na UPSVaR ti stačí kópia PNky .... :)
originál zamestnávateľovi ... veď ti bude platiť NM - 3 dni 15 centov na deň a 7 dní asik 33 centov na deň . :)