Sarlotka
26.06.16,20:51
Ahojte,

prosím o radu
firma mala prenajatý majetok zaplatila kaciu a následne 3 nájmy.
Spoločnosť následne vystavila faktúru na predmet nájmu pricom odpocitala 3 nájomné a kauciu k úhrade je nula.

neviem si poradiť s účtovaním.

kauciu mám na 378
faktúry za prenájom majetku 518/321 , úhrady 321/221

následne je fa na majetok a odpocitané tieto sumy nájom, akosi mi jedine vychádza že cena je akoby len vo výške kaucie a uhradené nájmy sú len akoby forma zľavy?

dakujem
Tweety
26.06.16,19:10
Mne vychádza, aj ty píšeš, že vo faktúre je odpočítaná aj kaucia aj tie nájmy, ktoré boli fakturované.
Sarlotka
26.06.16,19:22
k úhrade ja na fa 0,00 eur, jedine ako mi to vychadza je, ze by som ju nahodila len vo vyske kaucie a s tou zauctovala a dala ako ocenenie majetku...
Žanet
27.06.16,17:35
Na faktúre podľa všetkého máš uvedenú cenu majetku 042/321 a potom odrátané nájmy / asi sa dohodli, že nájmy sa započítajú so sumou majetku, iba môj predpoklad/ ja by som účtovala pre zjednodušenie mínusom 518/321 a úhradu kaucie by som riešila interným dokladom ako zápočet poskytnutej kaucie a úhradou faktúry.
Sarlotka
27.06.16,20:39
ahoj dakujem, aj to je cesta, ja mam k tomu aj zmluvu, lenze ta nema hlavu ani patu (sekretarka danej firmy mi prezradila, ze tuto jednu si konatel svojvolne pomenil, lebo su s konatelom firmy ktorú ja účtujem kamosi.... ale sekretarka mi prezradila ze ich uctovnicka peni, lebo ze sa bola jej najskor pytat, ze co s tou zmluvou porobila ;) no môj konateľ je štastný lebo ma super cenu )