tanicka221
27.06.16,07:31
dobry den, odmietli mi ziadost o príspevok v hmotnej nudzi, pretoze vyzivne na deti od ex dostavam 280€. som nezamestnana, dve deti studuju...ak by som cele vyzivne dala detom, nemame za co existovat..je to mozne? dakujem
buchač
27.06.16,05:38
Pomoc v hmotnej núdzi

Právne vzťahy pri poskytovaní pomoci v hmotnej núdzi, osobitného príspevku a jednorazovej dávky upravuje zákon č. 417/2013 Z. z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov znení neskorších predpisov.

Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem. Ak je domácnosť v hmotnej núdzi, neznamená to, že má vždy nárok na poskytnutie pomoci v hmotnej núdzi, pretože pomoc v hmotnej núdzi sa poskytuje iba do sumy nárokov stanovenej v zákone o pomoci v hmotnej núdzi, nie do sumy životného minima.

Viac rozpísané na stránke Úradu práce
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675
veronikasad
27.06.16,05:47
Výživné sa započítava do spoločné posudzovaných príjmov rodiny