kelvin159
27.06.16,15:19
Chcem sa spýtať, či mi môže dať zamestnávateľ výpoveď počas trvania mojej PN. Ďalej sa chcem spýtať ten biely papierik čo mi dali u lekára musím posielať zamestnávateľovi, keď PN-ka pokračuje aj ďalší mesiac alebo ho môžem poslať priamo do sociálnej poisťovne ?
Tweety
27.06.16,13:22
Ak si ešte v SD, tvoj PP môže skončiť aj počas PN. Ak už nie si v SD, platí zákaz výpovede. Biely papierik, tzv. prechodku, odovzdáš zamestnávateľovi. Ak už nie si v PP, potom ju odovzdáš SP.
Katy a R
27.06.16,13:45
Ak DPN pokračuje v nasl mesiaci - ty si povinný doručiť preukaz o trvaní DPN (biely papierik) do SP podľa sídla zamestnávateľa. ledaže by si sa dohodol so zamestnávateľom (mzdárkou), že to urobí za teba :)
http://www.socpoist.sk/aktuality-preukaz-o-trvani-praceneschopnosti--zodpovednost-za-jeho-dorucenie-ma-poistenec/58253c
veronikasad
27.06.16,13:48
Odkedy trvá prác.pomer? Dôvod výpovede?
ivka70
27.06.16,14:32
Kazdopadne musi informovat aj zamestnavatela, ak PP trva, ze PN pokracuje. Skutocne je jednoduchsie pre obe strany nechat to dorucit zamestnavatela do SP, alebo mu aspon poslT kopiu.
Katy a R
27.06.16,14:38
myslím, že je bežnou praxou, že to mzdárky aj robia. Ale môže sa stať, že nespraví (nemusí) - ale každý si to už musí ustriehnuť, aby sa to dostalo do SP kvôli svojim peniažkom ;) .