Sunbeam
22.06.06,12:19
Dobrý deň,
potrebujem vystaviť zápočtový list a prosím Vás o radu ako vypočítam odpracované roky, ak zamestnankyňa bola zamestnaná na kratší pracovný uväzok, konkrétne mala7,5hodinový týždenný pracovný čas. Nemôžem jej predsa započítať všetky dni, akoby mala 40 hodinový pracovný týždeň, či áno? Ako to mám odrátať?
ďakujem
Dana K.
22.06.06,10:21
Počítaš jej odpracované roky a nie hodiny, takže podľa mňa je jedno aký mala pracovný čas.
Ajkami
27.06.06,19:36
Ahojte, čítam váš príspevok a mám k tomu otázku. Ja budem prvýkrát vyplňovať zápočtový list. Našla som si tlačivo na porade, ale neviem ho vyplniť. Ak bol zamestnanec zamestnaný od 21.3.06-15.6.06 tak tam píšem súčet odpracovaných dní, sviatkov a preplatenej dovolenky? Čo znamená v tlačive zápočet rokov UKAZOVATELE JEP pre účely hlásenia o prijatí zamestnanca. V prílohe prikladám vzor zápočtu, ktorý som našla. Ďakujem.
abel
27.06.06,20:06
Údaje JEP (jednotná evidencia pracujúcich) nemusíš vypĺňať, neviem, komu by to mohlo poslúžiť. Dôležitými údajmi sú: zamestnaný od - do, v tvojom prípade to bude o rokov 87 dní bez ohľadu na to, či mal v tom období dovolenku, sviatky, PN. Podstatné je odkedy dokedy trvala pracovná zmluva. Ďalej vypĺňaš údaje o práceneschopnosti, prípadne údaje o zrážkach zo mzdy, ak sa mu vykonávajú. Všetky údaje o dňoch sa udávajú v kalendárnych dňoch, nie v pracovných.