Jojino1
29.06.16,09:38
Chcem sa spýtať na tento zákon ako to vlastne funguje.
Som zamestnaný ako programátor a chcel by som túto činnosť vykonávať aj pre inú firmu v tom istom jazyku.
V pracovnej zmluve nemám žiaden dodatok čo by ma nejak obmedzoval.
Oborové riešenia oboch firiem sú diametrálne rozličné a majú zákazníkov v iných sektoroch.
Súhlas zamestnávateľa by som žiadať nechcel, pretože sa firmy poznajú a kedže zamestnávateĺ mi nie je ochotný preplatiť nadčas, ktorý by som strávil v druhej firme a nie je ochotná mi ani vrátiť čas, ktorý by som im venoval, tak mi dotyčná firma navrhla že si moje služby kúpia tak že mojho zamestnávateľa obskočia.
Tweety
29.06.16,07:45
Platí § 83 ZP
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.