cmd
29.06.16,11:35
prišla mi zo VsZP výzva na úhradu nákladov liečenia v súvislosti s dopravnou nehodou, kde bola zrazená chodkyňa. Mám PZP v AXA poisťovni, takže som výzvu poslala im. Vinníkom som aj ja aj chodkyňa, zrejme 50 na 50, teda priestupku sa dopustila aj chodkyňa.

Otázka znie, keďže poisťovňa AXA zrejme preplatí len tých zrejme 50 percent nákladov liečenia (predpokladám), čo so zvyškom?
Snád to nemôžu pýtať odo mňa. Kedže chodkyňa je poistenkyňa VšZP od nej zvyšok pýtať nebudú. Ale ide mi o to, aby to nepýtali odo mňa doplatiť, lebo AXA určite preplatí lebo tú moju časť viny.
cmd
29.06.16,10:10
žiadny súd nebol, len priestupkové konania na polícii a to moj priestupok a priestupok chodkyne. Už som písala že vinníci sú dvaja a to v pomere zrejme 50 na 50. volala som do VzZP a nepovedali mi nič, pýtajú odo mňa úhradu nákladov pretože pri dopravnej nehode bola zrazená ich poistenkyna. A odkiaľ majú info neviem ani ja lebo dokumenty od polície nemajú mi tvrdili. Nemám ich ani ja. Poisťovňa v ktorej mám PZP si ich tiež musí žiadať od polície. A z nich by im bolo jasné že je tam spoluúčasť aj chodkyne. Mám si zavolať za mesiac to už budú vedieť viac ale to je dlhá doba a preto chcem vedieť čo môžem očakávať.
BXLmiami
29.06.16,10:19
V prípade dopravných nehôd väčšinou vymáhajú automaticky peniaze za zdrav.starostlivosť od vinníka.A sú v tom dosť vytrvalí.Možno bude musieť byť súd,neviem.
cmd
29.06.16,10:28
aby sme sa chápali ...VzZP stanovila celkovú výšku liečebných nákladov (naštastie to nie je vela "len" cca 350 Eur). Poslali mi list kde to žiadajú zaplatiť alebo postúpiť poistovni kde mám PZP. To som urobila. Na polícii sú už vyriešené dva priestupky v dôsledku ktorých došlo k zraneniu chodkyne, a to môj priestupok a priestupok chodkyne, čiže spoluvina. Mám za to, že keďže nie je to len výlučne moja vina ale aj vina chodkyne, mala by som platiť len tu dajme tomu polku nákladov ( a tú by mala preplatit poistovna AXA z PZP). Dúfam teda, že by to takto malo byť. Ja sa pýtam práve na tú časť liečebných nákladov ktoré určite poistovna kde mám PZP nepreplatí lebo ja som to zavinila len z časti.
terezamaria
29.06.16,10:31
Oni budú vedieť viac až za mesiac a my to ako máme vedieť, prečo ty máš platiť takú čiastku, akú od teba chcú? ............Naraz sme písali, tvoja poisťovňa sa musí vyjadriť, koľko zaplatí ona a podľa toho zvyšok budeš platiť ty.
cmd
29.06.16,10:34
tak že tu sa stretávajú ludia ktorí sa mohli dostať do podobnej situácie a mať skúsenosť. Ak ju nemáte tak nemusíte stále písať ako to máte vedieť! Pýtam sa ako to zvyčajne funguje dúfajúc že sa tu nájde človek ktorý pozná podobný prípad alebo s tým pracuje a podobne.

píšete že zvyšok budem platiť ja? máte tú skúsenosť? alebo si to len myslíte? ak nie tak neroziem vašim správam, slusne som sa pytala a nežiadam odpovede typu " ako to mám vedieť" a vzápati napíšete ako samozrejmosť že to zaplatím ja. Prečo si to myslíte? som len spoluvinník a preto aj za mňa moja poistovna kde mam PZP zaplatí len moju časť viny. No nechcem sa dostávať do sporu so VsZP preto som založila túto tému aby som vedela či nemožem cakať ze to VsZP bude odo mna ziadat aj tak
terezamaria
29.06.16,10:37
Nech sa páči, nech sa bez pozretia celého prípadu vyjadria odborníci, ktorí s tým pracujú.....
misoft
29.06.16,11:19
Ak máš lajtro, že je to 50/50 (teda spoluvina chodkyne) a VšZP by žiadala doplatiť aj "jej" časť - odvolaj sa a použi to lajstro - že svoju časť 50% si zaplatil a ostatných 50% nemieniš zaplatiť, nakoľko by sa potom zo strany chodkyne a VšZP jednalo o neoprávnený peňažný prospech (tým, že by ťa nechali zaplatiť ich časť, ktorú mali realizovať oni). Vyžiadaj si však (máš na to nárok) - aké bolo celkové poistné plnenie za zranenie (aby si vedel celkovú sumu, ktorú je potrebné/bolo potrebné v rámci poistky vyplatiť).
cmd
29.06.16,11:28
dakujem pekne
miguel9991
26.07.16,18:12
To je taka sprostosť, spoluvina neexistuje a vždy je jeden z účastníkov na vine. To len poisťovne majú niečo také, ale keďže tam bola zranená chodkyna, tak tu musela spisovat polícia a oni určia, kto je na vine.Takze buď vy alebo chodkyna, žiadne 50/50.