Gong
29.06.16,12:56
Sme novovzniknutá sro, ktorá vznikla 2/2016, za mesiac marec nám vyšiel nadmerný odpočet vo výške 78Eur. V apríli nám vyšla daňová povinnosť 972EUR. Nadmerný odpočet sme zabudli odpočítať od daň povinnosti v apríli. Teraz ako dostaneme naspäť tento NO? podaním žiadosti?
Orsz
29.06.16,11:18
urobte dodatočné DPH za 4/2016, kde si ten nadmerný odpočet započítate ... na vzniknutý preplatok v sume 78 eur urobíte potom žiadosť o preúčtovaní DPH na čiastočnú úhradu DPH za ďalšie obdobie, napr. za 06/2016 - to stačí napíšsať až potom keď budete vedieť ako vám DPH vyjde, aby sa to dalo tak preúčtovať ... nevadí, ak tam bude ten preplatok nejakú dobu ..
Gong
29.06.16,18:00
Dakujem, chcem sa len uistiť, či som to správne pochopila, spravím dodatočné DP za apríl, kde uvediem NO z marca. Teraz ked budem robiť DP za jún, tak v tomto DP už neuvádzam NO z marca. Ale napíšem žiadosť o preúčtovaní DPH, keď mi za jún vyjde daň.povinnosť, tak ju pri úhrade ponížim o NO z marca. Z DU mi príde odpoveď na žiadosť o preúčtovaní? alebo dám žiadosť a uhradím za jún o NO nižšiu daň, keď budem vedieť ako DPH vyjde. Správne uvažujem?
KEJKA
29.06.16,18:05
nemusíš robiť dodatočné.
Len podaj žiadosť buď o vrátenie, alebo o započítanie na najbližšiu DP DPH.
Uplatniť NO je právo, nie povinnosť.
Gong
29.06.16,18:38
Dakujem pekne, tak teraz keď urobím DP za jún, tak potom ako urobím DP a budem vedieť koľko mi vyjde DPH za jún, potom podám žiadosť o započítanie a o to nižšiu daň uhradím, nečakám na odpoveď na moju žiadosť z danového? Nerobila som to tak sa pýtam. aby som niečo pokašlala.
KEJKA
30.06.16,08:33
žiadosť treba podať čím skôr
ak zaplatíš o to menej, isto si to započítajú.
Gong
30.06.16,11:02
Dakujem pekne za informácie, žiadosť podám dnes a započítam to s júnom :-)