maryann
22.06.06,13:51
Chcela by som sa spýtať, čo môže nastať v prípade, ak zamestnávateľ neodvedie za zamestnanca odvody do poisťovní? Kamarátka má podozrenie, že za ňu zamestnávateľ neplatí. Ona tvrdí, že môžu za to stíhať iba zamestnávateľa. Iba tak uvažujem - ak by to dospelo až k súdu, súdny spor by trval niekoľko rokov a zamestnávateľ by to aj tak nezaplatil, musí si to zaplatiť zamestnanec?
Tweety
22.06.06,11:55
Chcela by som sa spýtať, čo môže nastať v prípade, ak zamestnávateľ neodvedie za zamestnanca odvody do poisťovní? Kamarátka má podozrenie, že za ňu zamestnávateľ neplatí. Ona tvrdí, že môžu za to stíhať iba zamestnávateľa. Iba tak uvažujem - ak by to dospelo až k súdu, súdny spor by trval niekoľko rokov a zamestnávateľ by to aj tak nezaplatil, musí si to zaplatiť zamestnanec?
Trestnoprávne je zodpovedný zamestnávateľ.
bv_alexandra
22.06.06,11:55
s týmto ona ako zamestnanec nema nič spoločné. Je to povinnosťou zamestnávateľa a všetku zodpovednosť za to má on. Tzn. že keď odvody neplatí porušuje zákon a v tomto prípade pácha aj trestný čin pretože peniaze na odvody jej zráža zo mzdy a tým sa laicky povedané neoprávnene obohacuje.
Skúsenejší ma možno doplnia odbornejšie a nejakými paragrafíkmi.:)
maryann
22.06.06,11:58
Ak by zmenila zamestnávateľa, ten by ju prihlásil do poisťovní...... a z poisťovní by ju kontaktovali, že nemá vykryté určité obdobie. Môžu jej povedať napr. "toto obdobie si musíte doplatiť"?
Tweety
22.06.06,11:59
Ak by zmenila zamestnávateľa, ten by ju prihlásil do poisťovní...... a z poisťovní by ju kontaktovali, že nemá vykryté určité obdobie. Môžu jej povedať napr. "toto obdobie si musíte doplatiť"?
To určite nie.
bv_alexandra
22.06.06,12:01
Ak by zmenila zamestnávateľa, ten by ju prihlásil do poisťovní...... a z poisťovní by ju kontaktovali, že nemá vykryté určité obdobie. Môžu jej povedať napr. "toto obdobie si musíte doplatiť"?
to určite nie. Ved má potvrdenie od zamestnavateľa od kedy do kedy u neho bola zamestnana a to je pre nu potvrdenie že povinný platiť odvody tu bol niekto iny
maryann
22.06.06,12:02
Ďakujem Vám kočky ;)