Ivana 88
30.06.16,07:05
Dobrý deň , chcela by som sa informovať ohľadom nášho zamestnanca , ktorý u nás pracuje ako konštruktér a nákupca, v podstate kreslí výkresy v danom programe a stará sa o nákupy pre robotníkov a montážnikov, ktorí niečo potrebujú kúpiť. vedeli by ste mi povedať do ktorého stupňa ho mám zaradiť či do 2 alebo 3?ďakujem
Xanti
30.06.16,05:18
Nerobí samostatne? Len prekresluje výkresy? Nevymýšľa konštrukcie? Neoveruje ich funkčnosť?
Ivana 88
30.06.16,05:25
ano len preskresluje, upravuje, mame externeho co kresli vykresy , nie nie nevymysla
sibalka
30.06.16,12:07
Ono ideálne by bolo, ak by ste si zoradili všetky pracovné pozície vo firme, ak ste tak neurobili a podľa zváženia náročnosti aj ostatných pozícií a za použitia nápovedy zo Zákonníka práce (príloha 1) ich všetky primerane rozdelili. V niektorej fime totiž táto pozícia môže byť na 2 stupni, v inej až na 4. Takže záleží aj od náročnosti ostatných pozícií. Hlavne aby ste si to vedeli obhájiť pri prípadnej kontrole a aby to nebolo úplne "mimo" nápovedy v Zákonníku práce. Možno tento spôsob sa Vám osvedčí, ako aj mne viackrát. Ale je to na Vás samozrejme.
Prípadne, ešte je možnosť požiadať o usmernenie priamo inšpektorát práce - niektorým firmám pomohli.