Zuziana
22.06.06,14:22
Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.
vladan
22.06.06,12:27
Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.

kde máš umiestnenú bedňu, teda mašinu? má dostatočné vetranie?
aladin
22.06.06,12:38
nedavno sa mi stalo cosi take , rozober , a pozri sa ci chladic , resp ventilator na procesore nie je zaneseny... mne ho stacilo povysavat od spiny a vsetko ficalo dalej... inak teplota sa nastavuje v bios e hned pri nabehu pc stlacis tusim del a pozdrzis... ale to by som neprestavoval... problem bude urcite s tym ventilatorom... , niekedy sa moze stat i to ze ventilator sa pokazi treba ho vymenit ale na 99 percent sa problem odstrani po vycisteni..
kattka.c
22.06.06,12:39
a nemas virus?
Ivana Š
22.06.06,15:01
skôr by som tipla to prehriatie
bepo
22.06.06,15:27
Radšej to nerozoberaj lebo ti môže padnúť záruka,najskôr to bude vírus.
Marianna01
22.06.06,15:31
My máme doma ten istý problém. Vetranie je dostatočné, PC je studené. Včera sme ho rozobrali, povysávali, vybrali nefunkčnú mechaniku, skontrolovali všetkými možnými softvérmi a potom znova padol. Niekedy vypne. Niekedy reštartuje. Som z toho zúfalá, lebo mi to pri robote už urobilo galibu, tak sa obávam straty dát. Manžel sa dosť rozumie počítačom, ale nejak sme zostali bezradní, čo ďalej.
Heni
22.06.06,16:19
ja by som tiež tipovala, že to bude vírus a nie prehriatie...
Zuziana
22.06.06,16:40
Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...
ebeš
22.06.06,16:47
Treba pozrieť nastavenia v BIOSE
Zuziana
22.06.06,17:34
bolo by vhodné dať ho skontrolovať ešte ďalšiemu antivírovému programu? Akému?
lenkak
22.06.06,17:51
Daj si PC odkontrolovať, možno odchádza zdroj. Alebo sa poškodzuje ventilátor.
Ivana Š
22.06.06,18:02
my sme mali prednedávnom problém s vírusom
http://www.porada.sk/t24024-skusenosti-s-orange-internetom.html

skús si tiež poslať dotaz na stránku NOD www.eset.sk
nám našlo dva podozrivé súbory, ktoré NOD nezaregistroval
Hlinkovx
22.06.06,18:19
môže ti odchádzať ventilátor, chladič procesora, zdroj, vírus môžeš mať....jednoducho tých príčin môže byť rozhodne viac...
do biosu radšej nezasahuj..a nakoľko je PC v záruke...daj si ho pozrieť..predídeš tak prípadnej strate údajov popr. komplet skrinky
na niektorých počítačoch vidíš teplotu aj pri hodinách, nemáš tam niečo také?
bepo
22.06.06,18:23
bolo by vhodné dať ho skontrolovať ešte ďalšiemu antivírovému programu? Akému?
Prídi zajtra od 14tej hod do Mýtneho domčeka,tam sa ti na to pozrie pár programov aj vírov :D
willma
22.06.06,18:51
Ja som mala ten istý problém, ale mne sa aj samočinne zapínal. Jediné riešenie reklamácia. Neviem čo s tým porobili, ale od vtedy to fachčí bez problémov.
kukučka
22.06.06,18:57
Bepo, čítala som upírov...:D
M3G
22.06.06,19:14
Ten počítač sa vypína, alebo sa reštartuje?????

Ak sa iba reštartuje, tak:
najpravdepodobnejšie to bude chybná pamäť(volá sa to aj operačná pamäť, DDRAM, a pod.)
Ak máte windows XP, diagnostikovať sa to dá nasledovne:
Štart-ovládací panel-systém
hneď na obrazovke by malo byť viacero nastavení, treba kliknúť na nastavenie, ktoré je v časti spúšťanie a obnovovanie
V tejto časti treba označiť zapísať udalosť do systémového denníka a odznačiť automaticky reštartovať. Odznačiť znamená to, aby tam nebola "fajka".

Pokiaľ všetko dobre pôjde, mal by počítač pri prvej chybe zamrznúť a mala by sa objaviť modrá obrazovka. Pokiaľ mi pošlete údaje z tej modrej obrazovky, mohol by som pomôcť. A v adresári C:\windows\minidump\ vytvorí jeden alebo viacero súborov, ktoré mi môžete poslať na bezak@barea.sk Skúsim z toho niečo vyčítať.


Inak môže to byť aj vírus, väčšinou však predtým, ako reštartuje počítač, zobrazí nejaké upozornenie.

A čo sa týka vadného ventilátora alebo prehrievania procesora, väčšinou počítač po prehriatí zamrzne, čiže toto by som vylúčil, aj keď už je všetko možné...:o

Pokiaľ sa počítač vypína:
-zistiť po akom čase sa presne vypína, ak sa vypína v presných intervaloch môže to byť vírus alebo nejaký trójsky kôň, čo skúša trpezlivosť používateľa.
-ak sa vypína nepravidelne, najpravdepodobnejšie to bude zdroj.
M3G
22.06.06,19:18
Ja som mala ten istý problém, ale mne sa aj samočinne zapínal. Jediné riešenie reklamácia. Neviem čo s tým porobili, ale od vtedy to fachčí bez problémov.
To musel byť nejaký pracant....
Marianna01
22.06.06,19:47
Uff.
Nám aj reštartuje aj vypína. Ale nevypne úplne, pohasne najprv monitor - no signal, a jeden po druhom začínajú odchádzať programy. To vieme z toho, že používame 2 monitory (resp. monitor+TV) a zvuk z TV ešte nejaký čas ide. Potom buď reštartuje, alebo zostane v nezmenenom stave - nehne sa. :o
M3G
22.06.06,19:59
Uff.
Nám aj reštartuje aj vypína. Ale nevypne úplne, pohasne najprv monitor - no signal, a jeden po druhom začínajú odchádzať programy. To vieme z toho, že používame 2 monitory (resp. monitor+TV) a zvuk z TV ešte nejaký čas ide. Potom buď reštartuje, alebo zostane v nezmenenom stave - nehne sa. :o

Toto konkrétne môže robiť aj TV karta. Skúste úplne vypnúť, resp odinštalovať TV kartu a nechať iba monitor s pracovnou plochou. Ak to urobí znova, bude pravdepodobne chybná pamäť ako som spomínal.
Marianna01
22.06.06,20:13
Myslím, že nemáme len TV kartu, ale grafickú TV out. Čo v tomto prípade. Manžel tiež čosi spomínal s grafickou, ale nejak som si to nezapamätala. Potom sme pristúpili ku krokom, čo som písala a nepomohlo.
comodo
22.06.06,20:22
toto su najhorsie zavady, ked ti ide i nejde. Ak je to v zaruke ( i ak nie je ) predajca by mal byt ochotny postupne obmienat suciastky, az to zmizne.
Zakladnu dosku nakoniec, kedze je to podstatne v PC. Zroj, pamate , karty.
V prvom rade to vyfukajte , zdroj , chladice ( idealny je na to stary vysavac, kde sa da dat hadica i na vyfuk) a podotlacaj JEMNE !! pamate a karty.
Marianna01
22.06.06,20:35
Všetko uskutočnené bez účinku.

Možno ešte skúsime ďalším antivírom prebehnúť PC, aj keď zatiaľ sme sa vždy na ten náš mohli spoľahnúť. Uvidíme, ak to nepôjde, tak ma porazí. Ale teraz som si uvedomila, že už asi hodinu ma nevypol.
Zistili sme napríklad aj také veci, že pri používania scrollu na myši sa vypol. Ale teraz ho používam furt a nič sa nedeje. :confused:
M3G
22.06.06,20:39
toto su najhorsie zavady, ked ti ide i nejde. Ak je to v zaruke ( i ak nie je ) predajca by mal byt ochotny postupne obmienat suciastky, az to zmizne.
Zakladnu dosku nakoniec, kedze je to podstatne v PC. Zroj, pamate , karty.
V prvom rade to vyfukajte , zdroj , chladice ( idealny je na to stary vysavac, kde sa da dat hadica i na vyfuk) a podotlacaj JEMNE !! pamate a karty.

Presne tak, toto sú najhoršie prípady, osobne ich na mojich počítačoch nemám veľmi rád. Našťastie sa tak často nestávajú.

Na vyriešenie tohoto používam metódu: pokusov a omylov.
Postupne vymieňam jednotlivé komponenty až pokiaľ sa nepríde na jedujúci komponent.
M3G
22.06.06,20:40
Všetko uskutočnené bez účinku.

Možno ešte skúsime ďalším antivírom prebehnúť PC, aj keď zatiaľ sme sa vždy na ten náš mohli spoľahnúť. Uvidíme, ak to nepôjde, tak ma porazí. Ale teraz som si uvedomila, že už asi hodinu ma nevypol.
Zistili sme napríklad aj také veci, že pri používania scrollu na myši sa vypol. Ale teraz ho používam furt a nič sa nedeje. :confused:

Pamäť alebo grafická karta. Tipujem jedno z tých dvoch.

Ešte ma napadlo: skúsiť treba stiahnuť najnovšie ovládače na grafickú kartu a základnú dosku.
Marianna01
22.06.06,20:42
Pamäť alebo grafická karta. Tipujem jedno z tých dvoch.

Super! Aj jedno aj druhé skoro zadarmo! :cool:

Ďakujem za trpezlivosť, skúsime preveriť. Výsledok oznámim, či si mal pravdu.:)
M3G
22.06.06,20:49
Ešte aby to nebolo také ľahké :D , taký príbeh:

Dodal som raz jedno PC, po týždni začali problémy. Počítač sa reštartoval, mrzol, vypínal a všeličo iné.
Vymenil som pamäť - robilo to isté
Vymenil som zdroj - robilo to isté
Vymenil som grafickú kartu - robilo to isté
Vymenil som základnú dosku aj s procesorom - robilo to isté
Zúfalý :mee: som už vymenil CDROM, disketovu mechaniku, HDD - robilo to isté

Pomohla až náhoda - vymenil som zdroj za inú značku a trochu výkonnejší a odvtedy všetko v poriadku

Ten zdroj, čo mi zostal som použil na zostávajúce komponenty a urobil druhý počítač a ten tiež beží v poriadku:eek:

Škriatkovia a zlé víly....
Marianna01
22.06.06,20:53
Zrejme škriatok vyvádza aj v tom našom PC. Dúfam ale, že aj dobrá víla sem dobehne a dá to tu do poriadku... ;)
M3G
22.06.06,21:01
Zrejme škriatok vyvádza aj v tom našom PC. Dúfam ale, že aj dobrá víla sem dobehne a dá to tu do poriadku... ;)

Občas(dosť často) sa mi stane, že nie je treba dobrej víly ale sám si vystačím. Že vraj keď prídem, počítače začínajú fungovať, tj. dosť často sa mi stane, že nemám čo opravovať;). No a keď odídem, zase sa všetko vracia do starých koľají.

No a najhoršie je to, že keď si začínam o sebe myslieť, ako sa ma počítače boja, tak mi to nefunguje :D :D .
Marianna01
22.06.06,21:05
Občas(dosť často) sa mi stane, že nie je treba dobrej víly ale sám si vystačím. Že vraj keď prídem, počítače začínajú fungovať, tj. dosť často sa mi stane, že nemám čo opravovať;). No a keď odídem, zase sa všetko vracia do starých koľají.

No a najhoršie je to, že keď si začínam o sebe myslieť, ako sa ma počítače boja, tak mi to nefunguje :D :D .

Ano, to poznám... ja som bývala tá, ktorá volávala takých ako Ty, a keď ste došli, všetko zrazu fungovalo.... :D:D:D
Ivana Š
22.06.06,21:06
mimotemy
Trochu na uvoľnenie:)


Uhol pohľadu
Každý sa na veci pozerá inak.
Užívateľ:
Vypol sa mi počítač, volám admina. Prichádza, ťažko vzdychá, čosi si hundre popod nos, asi 10-krát otáča moju stoličku, kope do počítača a ten sa zapína. Znova si ťažko vzdychne, stále hundre a odchádza. Je to proste šaman!
Admin:
Zavolali ma k užívateľovi. Ten idiot sa toľko točil na stoličke, že si na ňu namotal kábel. Ticho nadávam, rozmotávam kábel, odkopávam počítač čo najďalej pod stôl, zapínam ho, nadávam, odchádzam...:) :) :)
M3G
22.06.06,21:12
:)
mimotemy
Trochu na uvoľnenie:)


Uhol pohľadu
Každý sa na veci pozerá inak.
Užívateľ:
Vypol sa mi počítač, volám admina. Prichádza, ťažko vzdychá, čosi si hundre popod nos, asi 10-krát otáča moju stoličku, kope do počítača a ten sa zapína. Znova si ťažko vzdychne, stále hundre a odchádza. Je to proste šaman!
Admin:
Zavolali ma k užívateľovi. Ten idiot sa toľko točil na stoličke, že si na ňu namotal kábel. Ticho nadávam, rozmotávam kábel, odkopávam počítač čo najďalej pod stôl, zapínam ho, nadávam, odchádzam...:) :) :)

To je super:)

A toto:
http://petopage.host.sk/hspravca.htm
Ivana Š
22.06.06,21:19
Ešte jeden a končím

T = Technik, U = Užívateľka

U: Zhasla mi obrazovka. Čo mám robiť?
T: "Dobrý deň, tu je tehcnická podpora. Aký máte problém?"
U: "No, viete, ja nemôžem písať.”
T: "Ako – nemôžete písať.”
U: "No, normáalne som písala a naraz mi to všetko zmizlo."
T: "Zmizlo?"
U: "No, proste je to preč."
T: "Hmm. A čo se deje teraz?"
U: "Nič."
T: "Nič?"
U: "Keď píšem, tak tam nič nevidím."
T: "A ste stále v textovom editore,alebo ste už z neho vyskočila?"
U: "Ako to mám vedieť?"
T: (Ach.. Tak teda do toho.)
T: "Vidíte na obrazovke C:\?"
U: "Aké kulomítko?"
T: (Ježišmária, ako je to možné? Tak inak...)
T: "Nič sa nedeje. Môžete pohybavať kurzorem po obrazovke?"
U: "Tu žiadny kurzor nie je. Veď som vám predsa povedala, že keď píšem, nie je nič vidieť." T: (Aha, ona asi nevie, čo je to kurzor. To bude hardwarová záležitosť.) Stavím sa, že si vykopla kábel zo steny.)
T: "Má váš monitor kontrolku?"
U: "Aký monitor?"
T: "To je tá vec s obrazovkou, ktorá vyzerá ako televízor. Niekde by tam malo byť svetielko, ktoré svieti, keď je to zapnuté."
U: "Jáj, to neviem."
T: "Nevadí. Tak sa pozrite na monitor zozadu a nájdite miesto, kde do neho vedie kábel. Vidíte to?"
U: {búchanie a šuchot) (udýchane) "No, niečo tu je."
T: "Super! Choďte po tom kábli, a povedzte mie, či je zastrčený do zásuvky."
U: {pauza} "Áno, je."
T: (Hmm. To je zajímavé. Pochybujem, že si omylom monitor vypla a
nemám moc chuti jej hovoriť, aby hľadala vypínač, pretože neviem, aký typ monitoru má a koľko je na ňom tlačítiek. Možno vypadol videokábel, alebo niečo takého.)
T: "Keď ste bola za monitorom, všimla ste si, že do neho vedie ešte jeden kábel?"
U: "Nie."
T: "No, sú tam dva. Potrebujem, aby ste sa znovu pozrela dozadu a našla ten druhý."
U: {udýchane} "No, mám ho."
T: "Pozrite sa, či je poriadne zastrčený zozadu do počítača."
U: {stále udýchane} "Nedočiahnem tam."
T: "Ehm. Dobre, to nemusíte. Ale vidíte na to?"
U: {kľudne} "Nie."
T: "Ale možno, keby ste si kľakla alebo tak, že by ste na to videla?"
U: "Ale to nie je pre to, že na to nevidím. To je preto, že je tu tma."
T: "Tma?"
U: "No, my tu máme zhasnuté a vonku už je šero."
T: "Dobre, tak skúste rozsvietiť."
U: "To nemôžem."
T: "Nie? A prečo nie?"
U: "Pretože nám nejde elektrika."
T: (Elektr--!?! ...AAAAAAARGH!) "Nejde elektrika? Aha! Tak sme na
to konečne prišli. Máte ešte tie krabice, v ktorých vám privezli
počítač, a tie knižky k tomu?"
U: "No jasne, máme ich na záchode."
T: "Prima! Tak pre ne choďte, odpojte počítač, zabaľte ho do tých
kabíc tak ako boli, keď vám ich privezli, a potom ich odvezte späť do toho obchodu."
U: "Vážne? To je také zlé?"
T: "Áno. Myslím, že áno."
U: "No tak dobre, ja to tam odveziem. A čo im mám povedať?"
T: "Povedzte im, že ste príliš blbá na to, aby ste mala počítač!"
Braňo
23.06.06,04:04
Odporúčam preskenovať počítač programom System Mechanic. Nájdeš ho na stránke www.iolo.com . Už veľa krát mi pomohol. Vymaže Ti všetok bordel:D z harddisku, čo môže byť jednou z príčin. Na konci po "upratovaní" Ti harddisk defragmentuje.
willma
23.06.06,08:10
To musel byť nejaký pracant....
A kto? Ten počítač alebo opravár.:D . Inak po počítači po jednom takomto samočinnom zapnutí o druhej v noci letela papuča tak sa zas rýchlo vypol. (ale to som opravárovi pre istotu nepovedala)
aladin
23.06.06,17:48
Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...
videl som aj take ze ventilator cca po 10 minutach sa zastavil...a pc sa potom zacinal prehrievat, otvor ho a sleduj ci sa ti ventilator pracuje pri vypnuti...resp ked sa ti PC sam vypne... ja mam v BIOSE nastavenych tusim 63 stupnov zvukovu vyzvu a vypnutie pri dsiahnuti tejto hodnoty... ja som naprv tiez nevedel co to je ale az potom mi na zaklade toho zvukoveho signalu zaplo... ze je to teplota. po vypnuti som ho hned zapol pozrel v biose a videl som teplotu... a vtedy mi uz bolo jasne a na starom pc cca pred 5 rokmi som mal ventilator niekedy funkcny niekedy nie ,vtedy som ho bral do opravy... vymenili ho.
aladin
23.06.06,17:53
Pôvodca textu príspevku: Zuziana
Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...

este jedna poznamka na margo....ak si nerozobrala PC tak nevies ci ti ide ventilator.... ja som nemal na ,ysli ventilator ktory je v zadu na pc ALE ten ktory je pri procesore... a ten vidis len ked je rozobraty... takze to ze ventilator ide je len tvoja dedukcia...
Hlinkovx
23.06.06,17:58
nakoľko je v záruke..nič s tým nerob..nech ti ho pozrú...
Zuziana
26.06.06,06:34
už je pc tam odkiaľ prišiel... dám potom vedieť čo mu bolo:D... dúfam že ho vybavia čoskoro:D
Marianna01
27.06.06,14:24
Manžel stiahol nejaké nové ovládače na grafickú a zatiaľ neblbne (počítač);). Dúfam, že to pomôže.
Hlinkovx
27.06.06,14:26
som myslela, že manželovi pomohli tie ovládače:D:DD
Velettka
27.06.06,17:09
jooooj, to som rada, ze v tom nie som sama .... mne počítač celú jeseň, zimu aj jar šľape perfektne .. a ked pridu tieto šialene horucavy, tak mi robí presne toto isté čo tu opisujete .. sám sa mi reštartuje a reštaruje a reštartuje ... a vírus nemám na milion percent .. ako náhle horúčavy pominú, tak zas šľape normálne ...
Hlinkovx
27.06.06,17:12
asi je potrebné ho schladiť...alebo mu naordinovať studenú kúpeľ...:D:D
len neviem..či potom ešte pôjde...
ale predovšetkým treba všetky ventilárory mať čisté a hlavne zabezpečiť dostatok vzduchu...nemať ho niekde v skrinkách ..ale niekde voľne..aby sa mohol chladiť...jednoducho z každej strany voľná skrinka aby bola
bepo
28.06.06,06:08
To asi bude nejakým nastavením v BIOSE,ja na leto vymontúvam ventilátor z procesoru a nalepujem si ho gumovou prísavkou na sklo v aute k hlave a frčí to :D
Vážne-ja som náhodou rozmontoval pcíka a ventilátor už dávno mŕtvy a išlo to v pohode,pritom pcík už je dedko pred penziou :)
Antonia1
28.06.06,09:13
Mne tiež vypínal počítač kedy sa mu chcelo a nakoniec som ho vôbec už nezapla a zhorela mi vševraj matičná doska / tak povedal opravár/ a musela som si kúpiť nový.
lenkak
28.06.06,16:36
Ja som už aj na vlasné oči videla zhorený procesor. Takže tiež sa kupoval pre známych nový PC.
Zuziana
25.07.06,13:24
takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu:D
Paula
25.07.06,13:31
takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu:D

mimotemy Je nám zainteresovaným známe Zuzianka, Ty si expert na upratanie softu, nie hardu :rolleyes:
aladin
22.09.06,21:31
takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu:D
Inak uvedeny problem sa zistit aj tak ze pri nabehu sa stlaci DEL dostane sa clovek do BIOS u tam si pri teplote nad urcity stupen tepla nastavi zvukove znamenie a vypnut. Alebo po restarte po vynuti hned opat zapnut stlacit del v BIOSE sa rychlo pozriet na aktualnu teplotu procesora ak je nad cca 60 stupnov tak problem je s chladenim. Inak chladic aj ventilator spolu stoji cca 200-280 sk ale priniektorych sa da menit i len entilator tam je to potom este meneja je to 5 minutova praca
phc
03.10.06,11:43
moze byt v problem aj v pamatiach ak su zle pc sa sam vypne ja by som to zaniesol na zarucnu opravu pokial problem je ten isty aj po preinstalovani systemu (po naformatovani hdd kvoli virusom)
www.phc.sk (http://www.phc.sk) klik
Velettka
04.10.06,09:06
no ja uz asi 1,5 msiaca mam po probleme .. mi tam namontovali nejake pridavne chladice, ci ventilatory, ci co su to a slape :)
drndos
27.10.06,16:39
ak vam vypina pocitac kazdu minutu(alebo sa resetuje) tak to bude blasterom alebo sasserom - v jednej minute musite stihnut napisat prikaz.
štart->spustiť->cmd
shutdown -a
Linda Š
10.11.12,15:49
Nám sa stáva to isté , teda skoro. PC sa sám vypne a nasleduje zelená obrazovka.Robí to už asi mesiac a aj v oprave bol :(.Už vážne neviem čo mám s ním robit.
misoft
10.11.12,20:35
Čistota, teploty - základ!