Reve
30.06.16,07:57
Ahojte
chcela by som sa opýtať, či je nutné viesť pokladničnú knihu ručne písanú . Vysvetlím - na pokladničné príjmové bločky mi píšu hotovosť z pokladníc - máme 5 pokladníc - ja ich len lepím na a4 a hotovosť odvádzam do banky. Potom máme vypracovanú tabuľku v exceli, kde nahodím z dennej uzávierky položkovite jednotlivý tovar, ktorý sa mi rozdelí na jednotlivé účty a strediská a toto nahodím do príjmového dokladu do účtovného systému Noris - ako predpis príjmov a potom to jednou položkou "nahodím" ako príjem do pokladne - vytlačím si príjmový blok , nahodím výdaj - čo odvediem do banky - vytlačím si výdavkový blok a deň mám uzavretý. Na konci mesiaca si vytlačím pokladničnú knihu za mesiac.
Ide o to, že odo mňa chcú aby som tie jednotlivé tržby z pokladníc ktoré mi odovzdávajú a lepím ich na A4 ešte ručne nahadzovala do pokladničnej knihy - čiže musím si ich nahodiť do excelu a potom ručne práce prepisovať do pokladničnej knihy. Samozrejme, čísla dokladov v účtovníctve mi tým pádom s touto ručne vedenou pokladničnou knihou nesedia - nie je možné aby sedeli... :D Chcem sa opýtať MUSíM 2x viesť pokladničnú knihu - čisto len na tržby z pokladníc ktoré na druhý deň odovzdávam do banky - prvýkrát cez program a 2x ručne???? Ďakujem
PS - pracujem v rozpočtovej organizácii pod mestom - podvojné účtovníctvo
reve