dagjanik
30.06.16,11:07
Nárok na materskú mi pri prvom dietati vznikol, mala som splnené podmienky, potom som bola na rodičovskom príspevku, predlženom rodičovskom príspevku pre nepriaznivý zdravotný stav, teraz od 6 r. dietata som na opatrovateľskom príspevku, momentálne je doma lebo nie sú peniaze na asistentku ani na 2 hod v škôlke, .......Mám nárok na materskú , zamestnať sa popri nebolo reálne , szoč aby som utiahla odvody aj niečo ostalo sa nedalo bolo treba sa venovať a pracovať s dietatom , nie je nejaká možnosť aby sa brali do úvahy splnené podmienky predtým,
veronikasad
30.06.16,10:02
Kedy bol ukončený pracovný pomer ? Z akého nem.poistenia si mala vyplácané naterske pri prvom dieťati?
dagjanik
30.06.16,11:57
zamestnanec 1999 - 2008 - bola vyplacáná materská nástup na MD 2..6.2009
6/2008 - 12/2008 nezamestnaná, 1/2009 szoč - zrušená živnosť pre úžasný zákon aby som mohla poberať rodičovský príspevok - súbeh szoč a rodičovská nesmel byť
veronikasad
30.06.16,12:01
Bohužial, nesplňaš podmienku 270 dní nem. poistenia v posledných dvoch rokoch, nárok na materské ti nevznikne. Štát za teba platí len zdravotné a dôchodkové poistenie.

Po narodení dieťaťa (od mesiaca v ktorom sa dieťa narodí) ti vznikne nárok na rodičovský príspevok, ktorý vypláca Úrad práce.
dagjanik
30.06.16,12:19
dakujem za rýchlu odpoved, potrebovala som si to len overiť, inak smutné že človek maká a platí nemocenské 14 rokov a potom ked by mal niečo čerpať má smolu - , keby som mohla a moje dieta by chodilo do škôlky na 8 hod tak ako iné deti pracovala by som , tiež by som radšej mala doma zdravé dieťa čo chodí do škôlky na 8 hod a ja do práce nie byť na opatrovatelskom, ,nehovoriac že štát to vyjde podstatne lacnejšie ked sa o dieta starám doma ako keby som ho niekde dala.....