mumubr
30.06.16,13:21
Dobrý deň, neviete mi niekto poradiť alebo nemá niekto skúsenosti s exekúciu u invalidného dôchodcu. Dozvedela som že ak sociálna vykonáva exekú a uplatňuje 198,09 teda 100 % životného minima s invalidného dôchodku pri výpočte exekúcii ja ako mzdárka nemôžem uplatníť tych 100 % tým pádom zamestnancovi vyjdu dosť veľké exekučné zrážky myslite že je to tak? ďakujem za každu pomoc
willma
30.06.16,11:38
Jemu sťahujú z ID a zároveň je u teba zamestnaný a máš mu vykonávať zrážku zo mzdy?
mumubr
30.06.16,11:54
áno, len z id sťahujú na inú exekúciu ako prišla nám, volala som s exekutom a ten tvrdí že pokiaľ socialna poisťovna uplatnuje životné minimum tak ja nesmiem
willma
30.06.16,11:58
skús zadať otázku na SKE komoru exekútorov - najlepšie písomne.
willma
30.06.16,11:59
a pokúsim sa Tvoju otázku ešte niekam posunúť aj ja
mumubr
30.06.16,12:05
Ďakujem
avalik
30.06.16,18:34
Ano, je to tak - zakladna suma je len jedna.

§ 88
(1) Ak exekútor prikazuje vykonať exekúciu zrážkami zo mzdy niekoľkým platiteľom mzdy, určí im jednotlivo, akú časť základnej sumy (§ 70) nemajú zrážať. Keby príjem povinného nedosahoval u niektorého platiteľa mzdy ani uvedenú časť základnej sumy, platiteľ mzdy je povinný oznámiť to exekútorovi. Exekútor potom znova určí, akú časť základnej sumy má každý platiteľ mzdy zrážať. Exekútor môže tiež určiť, najmä ak sa vykonávajú zrážky už len na bežné výživné, aby ich vykonával len niektorý z platiteľov mzdy a aby ostatní vo vykonávaní zrážok zatiaľ nepokračovali.
mumubr
30.06.16,18:44
Ale ak sociálna poisťovňa vykonava zrážku na exekúciu, pri výpočte uplatňuje základnú nepostihnuteľnu sumu to jesť 198,09. Ja budem vykonávať zrážku zo mzdy na úplne inú exekúciu, už túto základnú sumu nemôžem uplatniť? Ja vlastne ani nemusím vedieť že sa jej vykonávajú zrážky z dôchodku.