Petra Lakvová
30.06.16,14:08
Dobrá deň, chcela by som sa spýtať aký je rozdiel medzi doplňujúcim pedagogickým štúdiom a rozširujúcim štúdiom. Nerozumiem tomu. Učím slovenský jazyk a literatúru, ale mám to vyštudované len ako jednoodborové. Nakoľko určité hodiny musí učiteľ odučiť kvalifikované, často sa mi stane že je problém s vykrytím hodín tak, aby som mala plný úväzok. Iné predmety ako slovenčina sa mi do toho samozrejme nerátajú, lebo na to nemám papier. Chcela som preto dorobiť ešte jeden predmet, konkrétne dejepis. Teraz som ale na pochybách. Našla som si nejaké informácie, ale neviem, či mi na to, aby som mohla kvalifikovane učiť aj dejepis stačí DPŠ, alebo musím ísť na rozširujúce štúdium. Rozdiel je tam dosť značný v cene. Preto by som potrebovala poradiť. Ďakujem.
avalik
30.06.16,18:22
Pozri zakon 317/2009.
alaya1
30.06.16,19:07
DPS sluzi na ziskanie pedagogickej sposobilosti vyucovat predmet, ktory je vystudovany v neucitelskom studijnom programe. Napr. historia- neucitelsky odbor, doplni sa DPS a ma Pg sposobilost vyucovat ten dany predmet.
Rozsirujuce studium sluzi na rozsirenie si dalsieho aprobacneho predmetu. Ty ak chces vyucovat dejepis, musis absolvovat rozsirujuce studium.
eronika1
06.07.16,04:25
ak si chceš dorobiť ešte jeden predmet, tak musíš absolvovať rozširujúce štúdium, v tvojom prípade, v predmete dejepis.