Iaia
30.06.16,16:43
Pred dvoma dňami som si kupila Sony xperiu Z3 compact. To, že je vodeodolný ma presvedčilo ku kúpe. Po prečítaní recenzií, že všetko funguje ako ma, sme sli vyskusať jeho vodeodolnsť aj my. Telefon po 10 sekundach vo vode vypol, vypadla obrazovka. Zadne skla fotoaparatu sa zrazu zarosili. NATIEKLA TAM VODA! Kadial, ked som krytky pred tym ako som ho ponoril aporiadne skontrolovala. Po vyfenovani mi nabehol opat jas, ale polka displeju je svetla, druha tmava, a svetla cast nereaguje absolutne na dotyk!!! Ako mam postupovať? Bojim sa, že reklamaciu mi neuznaju a povedia, že krytky neboli utesnene správne (Som si ista, ze boli, nie som hlupa aby som ponorila telefon do vody len tak)
misoft
30.06.16,14:44
Vodeodolnosť - to neznamená, že s nim budeš sa hrajkať vo vode. Značí to, že odolá prípadnej vode napr. dažďu.... a pod.
A v druhej časti máš pravdu - neuznajú!
Mimochodom - zmienku o vodeodolnosti je potrebné brať s rezervou. Nie všetko je pravda, čo výrobca uvádza - viď http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10146/98562
Iaia
30.06.16,14:52
Mobil je určený aj do vody, kde ludia robia fotky z dovolenie v bazene a mori, ako aj videa. Informacie o telefone vravia, že može isť do hlbky 3m aj na 30 minut,
misoft
30.06.16,14:54
Marketingový ťah. Zvyšuje predajnosť. Ale ako píšem - netreba na 100% veriť všetkému, čo o výrobku popíšu.
lujza.j
30.06.16,15:11
arizona
30.06.16,17:53
Vycuc z odbornej recenzie :
...Áno, na odolnosť voči vode a prachu sa nezabudlo. V tomto smere je Sony stále lídrom. Xperia Z3 Compact sa môže pochváliť certifikáciou IP 65/68. Tá jej dáva zelenú pri radovánkach s prachom a ponorení do sladkej vody s maximálnou hĺbkou 1,5 metra po dobu 30 minút. Kryty držia na svojom mieste pevne a 3,5 mm audio konektor sa vody nebojí. Hor sa teda do bazéna alebo na tobogany! Pri nahrávaní jazdy toboganom sa určite zíde otvor pre pútko v spodnej stene."
http://www.fony.sk/clanky/9101-sony-xperia-z3-compact-minus-uz-len-krocik-k-dokonalosti

Takze podla napisaneho ma laia pravdu, telefon mal odolat skuske.Takze reklamaciu by mali uznat,ved sa drzala iba odporucani vyrobcu.
misoft
30.06.16,18:42
Výcuc - teda recenzie je jedna vec, skutočnosť druhá - často sklamanie. Oni totiž tie skúšky robia v "ideálnych" podmienkach (tak ako "spotreba vozidiel" - v ideálnych podmienkach, ale skutočnosť ne na míle vzdialená).....
A ako poznáme aj z mnohých príspevkov tu na Porade - zamietnutá reklamácia, pretože zákazník bla-bla-bla.....
lujza.j
30.06.16,18:59
Mam Z3...ale dajako ma nenapadlo ho vrazit do vody...
arizona
30.06.16,19:01
ale ked vyrobca ponuka vodeodolny mobil, tak si musi za tym stat. To,akoze si kazdy moze viest klamlivu reklamu a nasledne neuznavat reklamacie ked zakazknikov uvedu do omylu? By som veru riadny randal urobila!
misoft
30.06.16,19:04
Veď nech skúsi reklamovať - a nech povie, že pršalo a musela volať taxík a telefón zmokol. Uvidí sa, či to obchodník prijme. A pokiaľ je fón nový - tak bez odborného posudku sa nevyzuje z toho.
Ale ako písala - kúpila pred dvoma dňami - šťastie pršalo :D - a do 6-tich mesiacov sa to považuje za výrobnú vadu......
lujza.j
30.06.16,19:05
Chlap mi hovori...ze bola reklama...ale potom uz neodporucali machat vo vode....
Iaia
30.06.16,19:41
Ah, je to v tom prípade zavadzanie zákaznikov, ak si kupim vodeodolny mobil, je jasnem že po istom čase by to človek skúsil, ako som povedala všetko som dokladne odkontrolovala, a nebol vo vodnom prostredi viac ako 15 sekund. Chyba musela nastat inde, naozaj co v pripade ak by prsalo? Stary mobil ktory vode odolny nebol fungoval, po spadnuti do vody a po noci strávenej v krabici s ryžou,
Urcite skusim reklamovat, a dufať ze predajca bude brat ohlad ze telefon je novy, takze bocne krytky nemohli byt uvolnene. Ak su ferovi, budu brat ohlad ak nie nuž, moja smola :( ostava vymenit display
misoft
01.07.16,14:46
Hele.... ak by nechceli - prečítaj a potom použi toto:
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
"Ako reklamovať" ods. 4
a toto:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
§18, ods. 4, 6, 8
sosak
01.07.16,14:49
Používanie zariadenia vo vlhkom a prašnom prostredí
Ak chcete zabezpečiť odolnosť zariadenia voči vode, treba pevne uzavrieť všetky kryty, tj. Kryt portu micro USB, slotu pre kartu SIM a slotu pre pamäťovú kartu.

Vaše zariadenie je vodotesné a prachotesné v zhode s hodnotením stupňa krytia IP65 a IP68 (viď tabuľka nižšie). Ak chcete získať konkrétne informácie IP pre vaše zariadenie, prejdite na adresu Interné výsledky testov IP a kliknite na názov vášho zariadenia.

Táto konkrétna hodnotenia IP znamenajú, že je zariadenie odolné voči prachu, je chránené pred nízkotlakovým prúdom vody a tiež pred účinkami ponorenie na dobu 30 minút do vody (neslanej) až do hĺbky 1,5 metra.

Zariadenie teda môžete používať napríklad:

v prašnom prostredí, napr. na veternej pláži,
ak máte mokré ruky,
za zlého počasia - v daždi alebo pri snežení,
v sladkej vode do hĺbky 1,5 m, napr. v rieke alebo jazere,
v bazéne s chlórovanou vodou.

Hoci je zariadenie vodotesné a prachotesné, nemali by ste ich zbytočne vystavovať nadmernej prašnosti, piesku, blatu alebo vlhkému prostrediu s extrémne vysokými alebo nízkymi teplotami. Vodotesnosť portu micro USB, slotu pre kartu SIM a pamäťovú kartu a dierky pre slúchadlá nie je zaručená pri všetkých podmienkach a v každom prostredí.

Nikdy neponárajte zariadenie do slanej vody a zabráňte tiež kontaktu portu micro USB a konektora náhlavnej súpravy so slanou vodou. Ak ste napríklad na pláži, neberte zariadenie so sebou k vode. Taktiež zabráňte kontaktu zariadenia s akýmikoľvek tekutými chemikáliami. Napríklad pri umývaní riadu nevystavujte zariadenie čistiacemu prostriedku. Ak sa zariadenie dostane do kontaktu so slanou alebo znečistenou vodou, opláchnite je v čistej sladkej vode.

Bežné opotrebovanie alebo nesprávne používanie, rovnako ako poškodenie zariadenia, môže znížiť jeho schopnosť odolávať prachu a vlhkosti. Po používaní zariadenia vo vode starostlivo vysušte okolí všetkých krytov, vrátane konektora micro USB, krytov slotov pre kartu SIM a pamäťovú kartu.

Ak sa namočí reproduktor alebo mikrofón, ich funkcia sa môže zhoršiť, kým úplne nevyschnú. Poznamenávame, že schnutia môže v závislosti na prostredí trvať až tri hodiny. Po túto dobu však môžete používať ostatné funkcie zariadenia, ktoré nevyužívajú reproduktor alebo mikrofón. Všetky kompatibilné doplnky vrátane batérií, nabíjačiek, súprav handsfree a káblov micro USB nie je samo o sebe odolné voči prachu a vode.

Záruka sa nevzťahuje na poškodenie krytu alebo defekty poškodené zneužitím alebo nesprávnym užívaním zariadení (vrátane použitia v prostrediach prekračujúcich danej špecifikácie IP). Ak máte akékoľvek ďalšie otázky ohľadom použitia vášho produktu, obráťte sa na naše oddelenie zákazníckej podpory. Taktiež si prejdite záručné podmienky, ktoré nájdete v texte Dôležité informácie v sprievodcovi nastavením vášho zariadenia.
https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=cs&u=http://support.sonymobile.com/cz/xperiaz3compact/userguide/&prev=search

----------------------------------------------------------

Ak si mechanicky nepoškodila kryt na telefóne, alebo kryt nebol na svojom mieste, alebo si telefón nevystavila tlakovému prúdu tečúcej vody, napríklad z vodovodnej batérie, alebo záhradnej hadice, telefón by mal byť podľa technickej špecifikácie, viď manuál k zariadeniu vyššie, vodeodolný pri ponorení do vody na dobu 30 minút do vody (neslanej) až do hĺbky 1,5 metra.

Ak do telefónu zatiekla voda, tak sa obráť na predajcu a telefón reklamuj, je predsa v záruke.
Iaia
09.07.16,06:21
Takže nakoniec som telefon poslala spat na reklamaciu, ktoru mi uznali a poslali mi spat novy telefon, ktory asi opat poputuje na reklmaciu nakolko nefunguje pripojenie k mobilnej sieti, funguje iba wifi pripojenie. Aj ked nastavenia su vsetky spravne, neskutocne co za vyrobky sa tu predavaju
arizona
09.07.16,06:46
Som rada, ze si mala pravdu a reklamaciu ti uznali. Inak, ja mam tiez zle skusenosti so Sony xperia. Bol viac v servise ako doma. Mal slale niekolko zavad. Najvacsie problemy mal so signalom, vobec sa mi nedalo dovolat.Nastastie,stihla som do pol roka vsetko dokola reklamovat, na 4x som odstupila od zmluvy a predajca mi vratil peniaze. Ak ma telefon zavadu, hned posielaj na reklamaciu, po vrateni dokladne skontroluj...
Iaia
09.07.16,07:27
Uz som skusila spravit reset celeho systemu, a uz nabehol a ide dobre, som zvedava cim ma prekvapi zas :) do vody ho už ale radsej nedavam ale s reklamaciou som bola spokojna ako bola vybavena rychlo a bez zbytocnych reci :)
arizona
09.07.16,10:27
S kazdou "technikou" je to tak, ze bud sa vydari,alebo nevydari.Je jedno o aku znacku sa jedna. Preto treba dat telefonu od novoti pekne "do tela", nech sa zavady prejavia co najskor,ak nejake su.Lebo ak ma nejake zavady od zaciatku, do buducna to nevesti nic dobre.Radsej reklamovat... a odstupit od zmluvy
misoft
10.07.16,18:18
Netýka sa to síce presne konkrétneho mobilu - laia - ale tu je niečo zaujímavé.....
http://mobilmania.azet.sk/clanok/116188/najodolnejsia-verzia-samsungu-galaxy-s7-nepresla-testom-pod-vodou#
Teda! To čo som skôr písal o "báchorkách" výrobcov - to sa potvrdilo.
Mobil NEPREŠIEL testami vodeodolnosti. Rovnaký prípad mohol byť i mobil @laia.... tiež by asi neprešiel.... Takže má šťastie, že reklamáciu uznali (asi vedeli prečo).......