saabinna
30.06.16,17:21
Chcela by som sa informovať ohľadom nástupu do nového zamestnania. Dohodnutý nástup mal byť 1.7.2016. Zmluva na TPP bola podpísaná pred pár dňami s termínom nástupu 1.7.2016. Dnes večer (30.6.) mi zamestnávateľ oznámil, že moju pozíciu neotvorí. Môže to len tak urobiť? Dostal ma do problémov, keďže som sa už odhlásila z úradu práce a všetky ostatné ponuky som zamietla. Nemám právo na nijaké odškodnenie? Ďakujem za rady.
sibalka
30.06.16,17:00
Môže, ale len v určitých prípadoch - pozrite si paragraf 19 v Zákonníku práce. Ale predpokladám, že ani jeden z uvedených prípadov sa na Vás nevzťahuje. Podstatnejší je však posledný bod tohto paragrafu, že odstúpenie musí byť pred začiatkom výkonu práce a písomné, inak je neplatné. Takže Vám to musí dať aj písomne - to je oficiálna verzia, ale v realite sa obávam, že to nikto nerieši a len sa zoskartujú obe pracovné zmluvy. Takže môžete zajtra nastúpiť a argumentovať, že odstúpenie je neplatné a on Vám rýchlo dá do ruky papier o odstúpení alebo prípadne ukončenie v skúšobnej dobe. Alebo zajtra nenastúpite, pracovný pomer bude platný, budú Vám plynúť absencie, takže tak či tak nevyhráte :( . Táto neserióznosť zo zamestnávateľovej strany sa nedá ani komentovať. O odškodnom nie je v zákone ani zmienka.