JANESCOMAGANES
01.07.16,05:39
Zdravim, potreboval by som poradit.
Mam v byte najomnikov, ktorym 31.12.2015 skoncila najomna zmluva.Od vtedy ich nemozem dostat z bytu. Mam s nim podpisanu dohodu o vypratani bytu, ktore sa malo uskutocnit do 24.6.2016. ale stalu su tam.
Susedia sa na nich stazuju, robia tam bordel, krik, je tam smrad, steny mi pri nich splesniveli.
Poradte prosim, ako ich dostat prec.
Dakujem.
dmc
01.07.16,04:22
legalne ?
Potrebujes súdne rozhodnutie, ktorým sa povinnému ukladá povinnosť vypratať nehnuteľnosť alebo jej časť a vydať ju oprávnenej osobe. Súdnemu rozhodnutiu predchádza podanie tzv. reivindikačnej žaloby, ktorou sa vlastník bytu alebo iná oprávnená osoba domáha vydania bytu. Potom moze nastupit exekucia vypratanim nehnutelnosti. --jednoduche...ze.......... sam odpovedz na otazku kto ma v tomto state viacej prav...... majitel bytu.....ale najomnik

(oprava z dovodu vecnej chyby)
JANESCOMAGANES
01.07.16,05:04
Tak nie su neplatici.platia mi.len ich chcem dostat prec,lebo tam robia bordel
dmc
01.07.16,05:09
...... oprava

Dostali (dorucil) si im vypoved z najmu v zmysle Obciasnkeho zakonnika alebo Zakona o kratkodobom najme ? (podla toho podla akeho zakona prenajimas ? Sú dovody vypovede najmu v zmysle zakonnych ustanovani ?

Ak ano - postup je rovnaky ako som pisal vyssie - exekucia vypratanim nehnutelnosti.


--alebo "svojpomoc"
JANESCOMAGANES
01.07.16,05:16
Podpisal mi dohodu o vypratani bytu k 24.6.2016.je to overene aj notarom.
A nevies ako je to s nahradnym ubytovanim?
Mária27
01.07.16,19:47
Pri notárskej zápisnici o vyprataní nemusíš ísť na súd ale priamo za exekútorom.
JANESCOMAGANES
02.07.16,16:07
nie je to notarska zapisnica...len notarom overene podpisy na dohode o vypratani bytu