Janka6685
22.06.06,15:32
Ahojte.

Ak niečo predávam, samozrejme to potrebujem niekde najskôr nakúpiť. Musím nakupovať vo veľkoobchode, alebo je jedno, kde budem nakupovať? Teda ide o nákup za účelom predaja.

Ďakujem
Braňo
22.06.06,13:39
Zdá sa mi smiešne, aby ti niekto prikázal, kde, čo a v akých podmienkach máš nakupovať. Ja samozrejme na Tebe, kde budeš nakupovať, ak si schopná to ďalej predať.
Janka6685
22.06.06,13:53
Zdá sa mi smiešne, aby ti niekto prikázal, kde, čo a v akých podmienkach máš nakupovať. Ja samozrejme na Tebe, kde budeš nakupovať, ak si schopná to ďalej predať.

Tak by mi to vyhovolalo, lebo nie všetko je vo veľkoobchode lacnejšie. Takže nie je to zákonom stanovené? Môžem kľudne kúpiť niečo v nejakých potravinách, ak majú akciu a potom to predať za mnou zadanú cenu?
Miriam.x
22.06.06,13:56
Tak by mi to vyhovolalo, lebo nie všetko je vo veľkoobchode lacnejšie. Takže nie je to zákonom stanovené? Môžem kľudne kúpiť niečo v nejakých potravinách, ak majú akciu a potom to predať za mnou zadanú cenu?
Áno, môžeš. My sme mali mäsiareň a keď boli nejaké akcie napr. v Metre, v Tescu ap., nakúpili sme tam, a potom sme to predali. Naozaj nie si nijako obmedzovaná kde tovar kúpiš, hlavne aby sa to tebe oplatilo.;)
Prajem veľa šťastia.
Janka6685
22.06.06,13:58
Áno, môžeš. My sme mali mäsiareň a keď boli nejaké akcie napr. v Metre nakúpili sme tam, a potom sme to predali. Naozaj nie si nijako obmedzovaná kde tovar kúpiš, hlavne aby sa to tebe oplatilo.;)
Prajem veľa šťastia.

No Metro je veľkoobchod, však?

Ale doklad o nákupe mať musím(?).
Braňo
22.06.06,14:01
Áno, doklad o nákupe musíš mať - aj kvôli účtovníctvu, aj kvôli záruke.
Miriam.x
22.06.06,14:07
No Metro je veľkoobchod, však?

Ale doklad o nákupe mať musím(?).
Áno, máš pravdu.;)
Janka6685
22.06.06,14:11
Ak nie je povinnosť nakupovať len vo veľkoobchode, tak o tom asi nebude zmienka v zákone, však? Len keby to bola povinnosť...