Daniela12345
01.07.16,13:05
Prosím poradiť s EP a určením poradia zrážok :
prijali sme zamestnanca, ktorý doložil potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa- potvrdenie o zamestnaní a v ňom je uvedených 27 exekučných príkazov s poradím od 1-27.
Postupovala som správne, ak:
1. - na kartu zrážok zamestnancovi som zaznamenala to isté poradie ako bolo uvedené ?

2. Predchádzajúci z - teľ vykonával zrážku z EP s poradím 1 a 2 - neprednostná pohľadávka (pravdepodobne došli v jeden deň) a na EP s poradím 6 - bežné výživné a 7 dlžné výživné.
- ja som zachovala to isté poradie - je to správne ?
Exekučné príkazy našej firme neboli doručené.
Ďakujem.
Jana Motyčková
01.07.16,12:30
1 .postupovali ste správne
2. pravdepodobne je to správne. Otázkou je len, že či naozaj 1 a 2 došli v jeden deň.
Podľa potvrdenia, čo máte, oslovte exekútorov s informáciou, že k vám nastúpil do zamestnania a nech vám zašlú podklady na vykonávanie exekučných zrážok zo mzdy. Prípadne exekútorov 1 a 2 požiadajte o informćiu o dátume doručenia ich príkazu na začatie exekúcie platiteľom mzdy.
Kým vám neodpovedia vykonávate zrážky do depozitu. Bez ohľadu na to, kto vám odpovie prvý, peniaze pošlete veriteľom až keď vám exekútori 1 a 2, 6 (7) pošlú príkaz na začatie exekúcie a exekučný príkaz.
willma
01.07.16,16:35
a nemá výživné prednosť pred všetkými exekúciami?
Jana Motyčková
03.07.16,13:00
Nemá. Má prednosť len z druhej tretiny.
Daniela12345
04.07.16,04:29
Exekútorov č. 2, 6, 7 už som oslovila , doručili nám EP - nie je v nich uvedený dátum doručenia EP iba klasické znenie - príkaz na zrážanie.
Na exekúciu č. 1 - neviem koho mám osloviť, v potvrdení nie je uvedená žiadna adresa iba číslo EP a číslo účtu a zamestnanec je v zahraničí a majiteľa žiadal, aby sme nekontaktovali jeho predchádzajúceho zamestnávateľa.
Jana Motyčková
04.07.16,06:49
tri možnosti - 1. kontaktovať bývalého zamestnávateľa, aby doplnil údaje.
2. zistiť u zamestnanca info o exekútorovi
3. zaplatiť 2€ a pozrieť sa na centrálny register exekúcii (sama som to ešte neskúšala, je to iba od 1.7., ale táto informáćia by tam mohla byť)
Daniela12345
04.07.16,11:11
Ďakujem za pomoc.