zk24
02.07.16,08:27
Ahojte,

Muz vlastni sro a jeho manzelka je na materskej, neskor na rodicovskej. Chcela by na jeho sro nakupovat nejaky material a vyrabat sperky. Uz som si nasla aku zivnost musia pridat do cinnosti sro. Ale potrebovala by som poradit ohladne zamestnania manzelky. Predpokladam ze musi byt zamestnana, aby neslo o nelegalnu pracu. Moze byt pocas MD/RD zamestnana? Su nejake obmedzenia, casove, vyska prijmu, apod.? Alebo je nejaky iny efektivnejsi sposob?
Dakujem za nazory

Zuzka
Mila123
02.07.16,06:32
kde si bola viac ako pol roka??????som si myslela, že si sa "vykašľala " na účto....
Mila123
02.07.16,06:35
žiadne obmedzenia nie sú......môže pracovať i cez MD či RD ale prichádza o dôchodkové poistenie kt. jej platí štát.....
preto by pre ňu bolo rentabilnejšie byť szčo, predpokladám, že ňou nebola, neplatila by ani SP, dôchodk. poistenie by mala stále platené štátom i ZP, popr. by si doplatila prípadnú daň, resp. ZP pri RZZP......
zk24
02.07.16,06:41
Ahoj :) Nevykaslala, na porade som nebola mozno uz aj 2 roky. Leti to. Odkedy sa zacala menit. Bol tu strasny chaos, sama reklama, stale mi tu vyskakuju blbosti na obrazovke, liezlo mi to hodne na nervy :( Ale som si povedala ze to skusim znova :)