villoo
03.07.16,10:29
Dobry den, po rodicoch som s dalsim dedicom zdedil rodinny dom. Konkretne moja cast je 1/5, a zvysok 4/5 patri jemu. Dalej na dedicskom konani bolo dohodnute, ze vacsinovy vlastnik zabezpeci predaj domu a do 30 dni od nadobudnutia majetkoveho prospechu mi vyplati moju ciastku. Ale ubehli 2 mesiace a stale som nenasiel inzerat, ze by druhy dedic dom konecne predaval. Vztahy v rodine nie su najlepsie, preto nemam velku chut ho kontaktovat. Ale mam dojem, ze vobec nema zaujem nehnutelnost predavat, nakolko nou vyhradne disponuje a ja k nej ani kluce nemam. Je nejaka moznost urgovat predaj alebo sa domahat podla zakona vyplatenia podielu este pred predajom nehnutelnosti? Alebo je to cisto patova situacia kedy s danym stavom nemozem nic robit? Este upresnim, ze mne pripadla len cast nehnutelnosti a bez pozemkov. Takze predpokladam ze inzerat v realitnej kancelarii by som asi ani nemohol podat nakolko pozemky patria tomu druhemu dedicovi, a ja nepoznam ani ich cenu.
buchač
03.07.16,09:35
Len v krátkosti :

1. Áno, je.
2. Nie, nie je.

Viac sa nerozpisujem...ale dalo by sa povedať, že si tak trochu nedočkavý.
misoft
03.07.16,11:17
Doplním.... pokiaľ 4/5 vlastník užíva i tvoju 1/5 majetku, máš právo za užívanie požadovať náhradu, nakoľko nemáš prístup do nehnuteľnosti a je ti upierané právo nakladať s tvojou časťou majetku.