mtd1
22.06.06,17:44
Dobry den,

mam zaujem zalozit s.r.o.
Nakolko tejto problematike az tak nerozumiem,neviem sa rozhodnut,
co by bolo lepsie z hladiska odvodov- konatel, zamestnanec vo vlastnej s.r.o.?
A taktiez ako je to s vyplacanim zisku? Zdanenie?
Prosim poradte , co by bolo vyhodnejsie,
nechcem urobit chybu.

Velmi pekne vsetkym dakujem
Zoltán Kovács
22.06.06,16:02
Dobry den,

mam zaujem zalozit s.r.o.
Nakolko tejto problematike az tak nerozumiem,neviem sa rozhodnut,
co by bolo lepsie z hladiska odvodov- konatel, zamestnanec vo vlastnej s.r.o.?
A taktiez ako je to s vyplacanim zisku? Zdanenie?
Prosim poradte , co by bolo vyhodnejsie,
nechcem urobit chybu.

Velmi pekne vsetkym dakujem

Čo sa týka vyplácania zisku: Zisk sa zdaňuje 19% daňou z príjmov právnických osôb. Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia sa zisk vyplatí spoločníkom. Spoločníci z týchto peňazí už nič ďalje neplatia.
mtd1
22.06.06,18:07
Dakujem velmi pekne za odpoved. Za predpokladu, ze to nova vlada nezmeni mohlo by to byt fajn.
ajobs
22.06.06,20:17
Dakujem velmi pekne za odpoved. Za predpokladu, ze to nova vlada nezmeni mohlo by to byt fajn.

To práve nie je isté.:confused: :eek: :o
Helmut
12.07.06,20:12
Toto zaujima aj mna. Neodpovedali ste totiz na prvu cast otazky a to
"co by bolo lepsie z hladiska odvodov- konatel, zamestnanec vo vlastnej s.r.o."
STRELEC
13.07.06,03:00
Toto zaujima aj mna. Neodpovedali ste totiz na prvu cast otazky a to
"co by bolo lepsie z hladiska odvodov- konatel, zamestnanec vo vlastnej s.r.o."
Inak nepoistená osoba (aj keď je konateľom) môže zvažovať alternatívy, že bude:
a) dobrovoľne nezamestnaná osoba t.j. dôchodkovo a inak nepoistená osoba, min. preddavky na zdravotné poistenie hradí ako samoplátca vo výške 624.- Sk. Nevýhody z nepoistenia na SOC., ale zato ako keby "najlacnejšie".
b) dobrovoľne poistená osoba na soc. (nemocensky, dôchodkovo, v nezamestnanosti) platí tieto poistenia zo zvoleného vymeriavacieho základu, ale minimálne z minimálnej mzdy + samoplátca zdravotného poistenia. Nepraktické, nevýhodné.
c) zamestnanec. Túto možnosť by som zvolil. Som plne poistený, výšku úväzku=výšku vymeriavacieho základu na poistné odvody si určujem sám. Napr. pri používaní svojho vozidla pre účely "zamestnávateľa" neplatím daň z motorových vozidiel. Dám si do nákladov minerálky v týchto prekliatych horúčavách:).
Ostáva na zváženie "podtyp":
- plný úväzok, tj. fondy minimálne z minimálnej (alebo sebou samým stanovenej vyššej mzdy)
- čiastočný úväzok znižuje výšku odvodov, nie charakter "plného ("solidárneho") poistenia".
- čiastočný úväzok, zmluva pre II.pilier, kvalitná životná poistka....(alebo aspoň nejaká)...
Asi by som sa snažil minimalizovať ""štátne"" odvody, ale pamätal aj na "staré kolená", ale v sfére mimo povinný systém a to vo výške, ktorú mi dovoľuje môj súčasný príjem.
učtovníčka
13.07.06,09:56
Ako je to u študenta VŠ, konateľa s.r.o.? Musí platiť odvody na ZP? Ďakujem
STRELEC
13.07.06,20:53
Ako je to u študenta VŠ, konateľa s.r.o.? Musí platiť odvody na ZP? ĎakujemOdpoveď si mala v príspevku 12 - somij v téme "Konatelia a odvody do ZP a SP". Nie nemusí, pokiaľ ovšem nepoberá konateľskú odmenu, resp. mzdu ako zamestnanec.
dakkbivetka
14.07.06,05:22
Najlepšie je zamestnanec vo vlastnej s.r.o.Daš si minimalnu mzdu alebo aka ti vyhovuje.