Marianna01
22.06.06,17:57
Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce... :o
Tweety
22.06.06,15:59
Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce... :o
Tiež musíš všetko vedieť.:p Tajnosti sú tajné.:p Pravidelná údržba, je pravidelná údržba.
Marianna01
22.06.06,16:09
Vieš, od prírody zvedavá... :p:p:p
Ale pravidelné udržiavacie práce sú pravidelné udržiavacie práce. Nedá sa nič robiť. :p
Moja zvedavosť mi možno nedá spať, ale bude sa musieť uspokojiť . ;)
Tweety
22.06.06,16:18
Vieš, od prírody zvedavá... :p:p:p
Ale pravidelné udržiavacie práce sú pravidelné udržiavacie práce. Nedá sa nič robiť. :p
Moja zvedavosť mi možno nedá spať, ale bude sa musieť uspokojiť . ;)
Neboj, nie si samá, som taká istá. Ale na druhej strane, ak nebudeme zvedavé, nebudeme mať ten potrebný životný rozhľad.:) :) ;)
Paula
22.06.06,16:35
Za seba oznamujem, že oproti poslednému týždňu mi Porada fachčí o 1000% rýchlejšie ( a nieže teraz dostanem prednášku, že 1000% je hlúposť ;) ).
endrju
22.06.06,16:54
Včera večer som sa konečne dostala k Porade a na moje prekvapenie Richard robil údržbu. Dnes som hľadala niečo viditeľné, na nič som nenatrafila.
Čo mi uniklo? Som zvedavá, hoci to možno boli nejaké pravidelné udržiavacie práce... :o
V každej domácnosti treba raz za čas poupratovať.
Richard niekde písal o tom, že upratoval databázu. Najmä veľké systémy bez takéhoto upratania časom strácajú rýchlosť. Dôsledkom upratania je zrýchlenie Porady, ktoré spomenula Paula.

Okrem toho sú niektoré prejavy viditeľné aj voľným okom:
1) abecedné usporiadanie momentálne prítomných členov je teraz podľa veľkých a malých písmen (najprv sú veľké a potom malé písmená)
2) pri príspevkoch s väčším počtom súhlasov sa zobrazuje celkový počet udelených súhlasov (predtým sa nezobrazoval)
3) odstránené sú chyby v ukazovateľoch na stránky pri témach s väčším počtom príspevkov.

To sú len niektoré "dôsledky" údržby. Neanalyzoval som podrobne a ani som Richarda nespovedal či sa neobjavili ešte nejaké iné prejavy údržby. :D Možno si ďalší Poraďáci všimli ešte iné zmeny, ktoré mne unikli :) ;) :cool:
bepo
22.06.06,17:05
Vymenil sa olej na servroch a majú nové gumičky na nožičkách :D
Muška
22.06.06,17:20
Peťo........na nožičkách? :eek:
Eulalia
22.06.06,17:21
Vymenil sa olej na servroch a majú nové gumičky na nožičkách :D

To ako keď dáš auto do generálky a vymeníš mu gumy? Tiež ide rýchlejšie?:D :D :D :D

A evidentne sú inak poukladaní smajlíci:)
Paula
22.06.06,17:25
Vymenil sa olej na servroch a majú nové gumičky na nožičkách :D
:D :D :D :D :D
Eulalia
22.06.06,18:06
:D :D :D :D :D

Pauli, mala si si dohodnúť s Richardom, aby pri tej údržbe zaradil automatické sledovanie "tachometra". Ako sa chceš ináč zbaviť svojej úlohy?:)
Paula
22.06.06,19:12
Ako sa chceš ináč zbaviť svojej úlohy?:)
Ako nikým nepoverená osoba dala som same sebe si poverenú výpoveď ohľadom tachometra :rolleyes: .....námietky prosím smerovať na lampáreň, písomne, s návratkou smer odosielateľ :cool:
Marianna01
22.06.06,19:41
Okrem toho sú niektoré prejavy viditeľné aj voľným okom:
1) abecedné usporiadanie momentálne prítomných členov je teraz podľa veľkých a malých písmen (najprv sú veľké a potom malé písmená)
2) pri príspevkoch s väčším počtom súhlasov sa zobrazuje celkový počet udelených súhlasov (predtým sa nezobrazoval)
3) odstránené sú chyby v ukazovateľoch na stránky pri témach s väčším počtom príspevkov.
:) ;) :cool:

Tá rýchlosť mi v tej rýchlosti unikla... :D
Skutočne to ide stráááášne rýchlo, čo je milé prekvapenie a za to ďakujem, lebo mňa pri počítači mrle žerú, keď je to spomalené.:)
Ostatné veci asi zistím časom.
Ešte ma zaujalo: prečo je mimotemy prvý? Žeby sme boli až tak často mimotemy? :rolleyes: :):):)
Eulalia
23.06.06,01:23
Tá rýchlosť mi v tej rýchlosti unikla... :D
Skutočne to ide stráááášne rýchlo, čo je milé prekvapenie a za to ďakujem, lebo mňa pri počítači mrle žerú, keď je to spomalené.:)
Ostatné veci asi zistím časom.
Ešte ma zaujalo: prečo je mimotemy prvý? Žeby sme boli až tak často mimotemy? :rolleyes: :):):)

Keď odpovedáš s citáciou, už mimotemy je až na piatom mieste.:D Možno to s nami nie je až tak zlé.:p
rosemary
23.06.06,07:58
Richard upratoval a všetky "smeti" namietol do môjho PC