dominna
04.07.16,12:06
Tweety
04.07.16,10:10
Môžeš, je to na tvojej slobodnej vôli ale určite by som nič také nerobila.
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.16,10:15
Ak sa rozhodnutie týka majetokvých práv ďalších fyzických osôb, tak sú to údaje ekonomickej identity, ktoré je možné poskytovať iba s ich súhlasom. Takisto sú tam rodné čísla, ktoré nemajú koho čo zaujímať.
dominna
04.07.16,10:23
Ide o dedičské konanie po manželovom otcovi a pýta ho svokrov brat,pretože sa našiel nejaký pozemok,ktorý nebol predený,ale tohto času ho spravuje pozemkový fond.
Tweety
04.07.16,10:29
ak sa našiel pozemok, treba ho prihlásiť do dedičstva ako novoobjavený majetok, na to rozhodnutie o dedičstve svokrov brat nepotrebuje, prihlasujú dediči
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.16,10:30
Prečo nebol predmetom dedičstva? Ak ide o pôdu "nezmámeho vlastníka", tak ju treba najskôr dostať do majetku nebohého a potom obnovť dedičské konanie.
dominna
04.07.16,10:39
Svokrov brat začal na pozemku niečo prerábať a teraz zistili,že je tam pozemok o výmere 43 štvorcovým metrov kde je 5 vlastníkov a na svokrov podiel má správu Slovenský pozemkový fond
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.16,11:38
Najprv treba vypátrať, prečo je tá parcela v správe SPF. Najčastejšie "sa stáva", že dôvodom je tzv. neznámy vlastník. Keď SPF chce, tak bude vlastník neznámy, aj keď je na LV zapísané jeho rodné číslo, mám osobnú skúsenosť, že takto sa strácajú pozemky. Rád by som sa mýlil.