nmoncsi7
04.07.16,13:31
Dobrý deň,
My chceli by sme podať žiadosť o zápis do zoznamu hospodárskych subjektov ako právnická osoba- elektronicky (máme ZEP) a na to potrebujeme rôzne potvrdenia (od poisťovní, daňovému úradu, OR atď.)

Na stránke https://www.slovensko.sk/sk/e-sluzby/uvo-zapis-pravnicka-osoba som čítala že: Konverziu originálu listinného dokumentu do originálu v elektronickej podobe je oprávnený vykonať orgán verejnej moci, notár a poštový podnik poskytujúci univerzálnu službu.


To znamená to že keď v elektronickej podobe chcem pridať ako prílohu k žiadosti napr. originálne potrvdenie od sociálnej poisťovne že ako PO nie som dlžníkom tak to ja nemôžem iba naskenovať a pripojiť ako prílohu k elekronickému žiadosti ale musím isť napr. k notárovi alebo na poštu aby to naskenovali?
Aký význam má to? Veď keď ja naskenujem originálni dokument a pripojím k elektronickej žiadost to stále bude originálne, nie?:)
Kolľko stojí približne konverzia jedného dokumentu?


Dakujem pekne za informácie
Chobot
04.07.16,12:00
"Veď keď ja naskenujem originálni dokument a pripojím k elektronickej žiadost to stále bude originálne, nie?"

Nie, originál je originál. To tvoje je iba sken. A sken môže byť upravovaný, nie je tam záruka originality.


"Kolľko stojí približne konverzia jedného dokumentu?"

5 EUR za každých začatých 15 strán:

Kolľko stojí približne konverzia jedného dokumentu?