lucyjay
04.07.16,14:11
Dobrý deň,
moja otázka sa týka stravovania zamestnancov. ZP práce vraví,že stravovanie musí zodpovedať zásadám správnej výživy a že zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja. Znamená to, že keby som chcela zabezpečovať stravovanie zamestnancov takouto formou, mohlo by byť takéto jedlo považované za spĺňajúce horeuvedené kritérium? Napr. že by som zamestnancom poskytovala polievku + bagetu/zapekačku/hranolky, proste fastfood + nápoj, bolo by toto okej?Teplé jedlo (polievka ) tam síce je ale neviem či by to v prípade kontroly prešlo. Neviete mi prosím niekto poradiť? Ďakujem za každé info.
Tweety
04.07.16,12:30
Nie, takéto poskytovanie občerstvenia by nebolo v súlade s §152 ZP.
Chobot
04.07.16,12:32
Fastfood je široký pojem. Ja si pod fastfoodom predstavujem aj kura kung pao s ryžou v bufete u číňana. Ak bude v strave teplé hlavné jedlo, napr. kuracie medailónky a príloha hranolky, tak je litera zákona dodržaná.

Ak im prinesieš studenú bagetu so šunkou, to asi nebude strava podľa ZP.

Skús tvoje špekulácie upresniť.
Tweety
04.07.16,12:35
Píše, že bagetu zapekačku, hranolky.
Chobot
04.07.16,12:52
U McDonalda majú zamestnanci obed z vlastných produktov - teda hamburgery a hranolky. A je to v poriadku.

Ak to bude zamestnancom vyhovovať...
Tweety
04.07.16,12:56
Dakujem pekne, každý den byť na fastfoode.
Chobot
04.07.16,13:13
Je to len vec chutí. Ja som 3 mesiace robil a stravoval sa u Mekáča a nevadilo mi to.

Inak ja považujem fastfood za formu stravovania a nie typ stravy. Fastfood je aj staničný bufet, kde podávajú fazuľovú a gulášovú polievku. Objednáš, naberú, zješ za 10 minút a utekáš na vlak. Väčšina ľudí sa stravuje rýchlo.

Alebo či si predstavuješ pod fastfoodom? IBa značku McDonalds, KFC a bageta v SubWay? Potom domáce obložené chlebíčky nie sú tiež fastfood? V čom je rozdiel medzi bagetou SUbWay a bagetou, ktorú si urobíš na výlet? A doma keď si urobíš fašírku - v čom je iná od fašírky v Big Mac?

Ľudia majú len predsudky.