Monika Homporová
04.07.16,14:31
zalozila som si eserocku a moze sa stat ze moja firma ponukne sluzby aj existujucim zakaznikom byvaleho zamestnavatela, kedze sa mi nechce z mnozstva oslovenych zakaznikov selektovat tych jeho (na oslovovanie zakaznikov mam manazera ktory ma vlastny zoznam potencialnych zakaznikov ktorych oslovuje a moze sa stat ze budu medzi nimi aj zakaznici ex zamestnavatela) So zamestnavatelom momentalne prebieha sudny spor, ohladne nepravosti vypovede. moja otazka znie, ci je oslovenie tychto zakaznikov protipravne/trestne ci nieco podobne a ak ano, co mi moze hrozit v pripade ak by ma dal zamestnavatel na sud. Dakujem
Chobot
04.07.16,12:54
Nekalé podnikanie
Porušenie obchodného tajomstva - odkiaľ máš zoznam jeho zákazníkov? Ukradla si mu ho, keď si odchádzala?
Monika Homporová
04.07.16,12:55
nie, ja som u neho pracovala na veducej pozicii a jeho zakaznikov som riesila ja, nic som mu neukradla.
Monika Homporová
04.07.16,12:57
a co mi mi teda za nekale podnikanie a porusenie obchodneho tajomstva moze hrozit?
Chobot
04.07.16,13:06
Súd a finančné odškodnenie.

Akože neukradla? Veď zoznam klientov máš na základe toho, že si u neho pracovala. Ak chceš podnikať, tak si urob reklamu a uvidíš, koľko klientov získaš.
Monika Homporová
04.07.16,13:11
a co konkurencny boj? co ak ponuknem lepsiu kvalitu? co ak jeho zakaznici nie su spokojny so sluzbami? co ak v okruhu 500km by som oslovila 10000 ludi medzi ktorimi by boli aj zhodou okolnosti jeho zakaznici? co ak mam manazera na tieto zalezitosti a naozaj sa mi nechce selektovat ktory ludia su alebo niesu zakaznikmi byvaleho zamestnavatela??
Monika Homporová
04.07.16,13:16
konecne rozhodnutie je na zakaznikovi, nikoho za usi tahat ku mne nebudem :-D
Chobot
04.07.16,13:18
Čo tu teraz riešiš????

Pýtala si sa:

"zalozila som si eserocku a chcela by som ponuknut moje sluzby existujucim zakaznikom byvaleho zamestnavatela."

Teda sama si napísala, že chceš oslovovať klientov tvojho bývalého zamestnávateľa a chceš mu ich ukradnúť. Nie, že si chceš vybudovať sieť klentov na základe reklamnej kampane.

Založ is firmu v meste 100 km vzdialenom a tam si získaj klientov. Potom poviem, že si ich získala poctivo.
Monika Homporová
04.07.16,13:24
kde si zalozim firmu je moja osobna vola, ano napisala som to tak preto lebo je to zrozumitelnejsie pre pochoponie situacie, a upresnenie odpovedi. Cize vybudovanie siete uz je v poriadku?
jslancik
04.07.16,13:47
ak sa súdiš s bývalým zamestnávateľom, tak môže byť všetko komplikované...

V princípe ti nemajú ako dokázať, že si nepoužila iné ako voľne dostupné informácie o daných firmách (tel. čísla a adresy z internetu). Asi by bol problém dokázať, že si využila informácie, ktoré si nadobudla počas pôsobenia v bývalej firme (aj keď reálne ich použiješ).
čiže záver - pravdepodobne ti nič nedokážu. ALE môžu ti pekne znepríjemniť život, kým sa dôjde k takému záveru.
A ešte je dôležité, aké papiere si podpisovala u bývalého zamestnávateľa ohľadom tvojej funkcie a informáciami s ňou súvisiacimi. Mlčanlivosť, poskytnutie "tretej strane" - za ktorú tam môžeš byť menovaná aj ty ako exzamestnanec. atď, atď.
Monika Homporová
04.07.16,13:50
dakujem za radu jslancik, konecne niekto kto ma nestrannu odpoved :-)
Ing. Ľubomír Janoška
04.07.16,14:51
Ak si kúpiš (za relatívne málo peňazí) vhodný dátový výber z Infostatu a bude ním pokrytý okruh oslovených zákazníkov, nebude možné zistiť, či si niektoré dáta "vyniesla" od predchádzajúceho zamestnávateľa.

PS - mimotemy - pozor na spamovanie, sú za to dosť vysoké pokuty.