Stesy
04.07.16,15:06
Dobry den, moze servis zadrziavat opravene auto po nehode majitelovi s tym, ze caka na vyplatenie faktur od poistovne? Som majitel vozidla a nebola som vinnikom ani ucastnikom nehody. Auto dal opravit ucastnik nehody do konkretneho servisu, kde uz je vyse 1 mesiaca. Ma servis pravo zadrziavat auto? Servis poslal faktury o opravách priamo poistovni. Dakujem za odpoved
Chobot
04.07.16,13:20
Áno má.

Čo ak by ti dali auto a poisťovňa odmietne faktúru uhradiť? Kto im zaplatí za opravu, keby ti auto vydali?

Ak chceš auto, treba uhradiť fakúru a potom si ju dať preplatiť poisťovni.
Stesy
04.07.16,13:25
A keby zaplatil ten, ktory tu nehodu sposobil, resp. ten kto bol sofer mojho auta v case nehody (on dal auto do toho servisu opravit)?
Chobot
04.07.16,13:53
Servisu je jedno, kto za opravu zaplatí. NEvydať auto je jediná účinná možnosť, ako vymôcť platbu za opravu.
viktorviktor
04.07.16,17:40
taiko
04.07.16,18:16
Moze poistovna odmietnut uhradu ako bolo auto prehliadnute, skoda vycislena a vinnik uznany poistovnou ?
bubkoch
04.07.16,18:17
a z akej poistky si chces dat preplatit fakturu servisu ???

- ak z PZP vinnika, tak si trocha mimo, poistovna z PZP preplaca skutocnu skodu poskodenemu, nie fakturu servisu ... takze servisu zaplat a potom sa obrat na poistovnu vinnika a preplatenie skutocnej skody
- ak zo svojho HP tak nerozumiem ani postoju servisu, ani poistovne ani teba ... lebo vtedy normalne uvazujuci clovek da auto do zmluvneho servisu poistovne, alebo aspon po dohode s poistovnou, nasledne poistovna vystaví servisu krycí list na zaklade ktoreho servis auto pusti majitelovi po uhrade spoluucasti...
Ice dive
05.07.16,05:07
môže, napr. sa opraví viac ako bolo na obhliadke, tú časť poisťovňa nezaplatí... alebo servis účtuje neprimeranú normohodinu práce, môže mať podozrenie, že oprava nebola vykonaná v takom rozsahu ako mala byť...
taiko
05.07.16,05:12
aha, no ale moze servis opravovat, ci uctovat viac nez bolo dohodnute ? Ja zijem v NL. Tu ked das auto do servisu, pride chlap z poistovne a presne sa vycisli co a za kolko bude opravene. Maximalne je mozne trosku navysit cas, ked nieco neslo ako sa predpokladalo, ale nejake signifikantne navysenie nepripada do uvahy. Resp pripada, ale len po konzultacii s poistovnou vopred