sybila3
22.06.06,18:25
Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?
Zita5
22.06.06,16:27
Si v téme JÚ a to predkontáciu nepozná.
Paula
22.06.06,16:30
Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
Sme v téme JÚ....tu nevidím dôvod pre predkontáciu....tu iba zaúčtuješ výdavok...z výplaty zamestnanca = VOZD (mzdy), za zamestnávateľa z výplaty zamestnanca = VOZD (poistné), za SZČO = VOZD (poistné)
sybila3
22.06.06,16:54
Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
dík
Tweety
22.06.06,16:56
Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
dík
Cestná daň už určite nie je, premenovala sa na daň z MV. Je to réžia.:cool:
Paula
22.06.06,17:00
Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
dík
odpovedala som ti vyššie (na SW nezáleží)...a daň z MV je VOZD -réžia
sybila3
22.06.06,17:02
No omlúvam sa. Neviem ako vyriešiť takýto problémik, z bank.účtu firma uhradila faktúru, lenže tá faktúra mala byť uhradená z iného účtu a druhej firmy podnikateľa (má dve firmy). Ako to preúčtujem, aby sa na prvý účet vrátili peniaze? Neviem čo s tým?
Platby do SP a ZP treba evidovať do záväzkov? Alebo stačí účtovať len úhrady?
ď
Zita5
22.06.06,17:05
Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?


Výzva zo sociálnej poisťovne musí byť jedine výzvou na zaplatenie odvodov do fondov SP ...buď za zamestnancov , alebo za SZČO.

Ak nie je v záväzkoch bežne zapisovaný záväzok platieb do SP ,ktoré vykazuješ ako nezaplatené, tak túto výzvu normálne zapíšeš do evidencie záväzkov a pri úhrade tejto výzvy účtuješ podľa členenia .....platby do fondov-VOZD ......záleží za koho zam.alebo SZČO.
Paula
22.06.06,17:21
No omlúvam sa. Neviem ako vyriešiť takýto problémik, z bank.účtu firma uhradila faktúru, lenže tá faktúra mala byť uhradená z iného účtu a druhej firmy podnikateľa (má dve firmy). Ako to preúčtujem, aby sa na prvý účet vrátili peniaze? Neviem čo s tým?Preúčtovať sa nedá, peniaze z konkrétneho účtu odišli. Najčistejšie bude, ak firma, ktorá zaplatiť mala, zaplatí a písomne požiadate prijímateľa úhrady, aby mylnú platbu vrátil firme, ktorá zaplatiť nemala. Výdavok a následný príjem u "nevinnej" firmy nebude ovplyvňovať základ (ostatné)

...............
sybila3
22.06.06,17:24
Ale mňa to bez predkontácie nepustí ďalej. Keď som vyskúšala uložiť bez predkon. tak ma upozornilo,že ju treba zadať. Inak nemôžem doklad uložiť.
sybila3
22.06.06,17:30
Napadlo ma, že jedine cez pokladňu by sa dali tie omyli vyriešiť. Nie?
Paula
22.06.06,18:32
Ale ja mám v MoneyS3 predkontáciu. (napr V réžia, v nepodl.dani z príjmu, v podl. dani z príjmu a pod..
Cestná daň neviem či patrí medzi V réžia?
dík
AHA....zadala si otázku už na začiatku v kýbliku pre jednoduché účtovníctvo.....pozrela som si teraz kýblik účtovné softvéry a zistila som, že tebou používaný je pre podvojné účtovníctvo (aspoň otázky tam riešené sa týkajú PÚ).....takže preto si v otázke a odpovedi nerozumieme ....a keďže filozofiu MoneyS3 nepoznám, poradiť neviem :)
Manual
22.06.06,19:16
Ahojte, aká predkontácia by mala byť keď zaúčtujem záväzky voči sociálnej poisťovni (neviem bližšie čo to je lebo na výzve nie je uvedené), ostatné výdavky podliehajúce dani z príjmu?
Ešte dopĺňam: cestná daň sa účtuje do réžie?
Ty potrebuješ asi toto:
Záväzok do soc. poisťovne napr. poistné za podnikateľa je tvoja predkontácia odvod do fondov. To isté je aj poistné do ZP.
Odvody do SP a ZP za zamestnancov je predkontácia mzdy, odvody čo platí zamestnávateľ do SP a ZP za zamestnancov je odvody do fondov. Dúfam že si chcela toto.
Ale takto prakticky fungujú všetky SW v JU a tu sú druhové členenia a ty to potrebuješ zaradiť do toho čo ti SW ponúka.

Pekný večer...:)
sybila3
22.06.06,19:25
Paula aj tak ďakujem. Áno väčšinou som zadávala otázky v PU, ale teraz sa preorientovávam chvíľu na JU, tak som domotaná.
sybila3
22.06.06,19:31
Manual díky, a ešte musím mať rozčlenené odvody za zamestnávateľa a zamestnanca alebo to môžem hádzať na jedno. Lebo v softe mi ponúka len Výdaje na zákonné poistenie. PU mám v tomto softe Money S3 zmáknuté ale jednoduché moc nie, tak som z toho trochu mimo.
A odpovie mi niekto aj na príspevok č. 7, na tú fa čo bola omylom odrátaná z iného účtu inej firmy, či sa to dá riešiť cez pokladňu?
Ďakujem
Manual
22.06.06,19:40
Manual díky, a ešte musím mať rozčlenené odvody za zamestnávateľa a zamestnanca alebo to môžem hádzať na jedno. Lebo v softe mi ponúka len Výdaje na zákonné poistenie. PU mám v tomto softe Money S3 zmáknuté ale jednoduché moc nie, tak som z toho trochu mimo.
A odpovie mi niekto aj na príspevok č. 7, na tú fa čo bola omylom odrátaná z iného účtu inej firmy, či sa to dá riešiť cez pokladňu?
Ďakujem
Odvody musíš mať v JU rozčlenené, nie hádzať na jedno, pretože v opačnom prípade by si mala na konci roka vo Výkazoch špatné sumy. Ako som písal, jedna časť ide do mzdy a druhá časť do fondov.
sybila3
22.06.06,19:48
Lenže neviem ako si to nadstavím v Money S3, ked tam mi ponúka len V na zákon.poist?
Splátku lízingu môžem dávať do réžie?
ď
AlaNR
23.06.06,07:08
Lenže neviem ako si to nadstavím v Money S3, ked tam mi ponúka len V na zákon.poist?
Splátku lízingu môžem dávať do réžie?
ď

Lízing dávaš podľa toho, ako ho máš počítaný. Teda môže byť celý v réžii ale môže byť aj v nedaňových...

Tú cestnú daň dávaš do réžie.

Inak pozri SS.