sophya
05.07.16,12:28
Ahojte, mozem sa opytat aj ja? Mam podobny problem a velmi by som potrebovala poradit - vopred dakujem.

Zamestnanec pracuje v nepretrzitej prevadzke, ma 37,5 hodinovy tyzdenny cas a 12-hodinove smeny.

Priniesol potvrdenie o navsteve lekara, ktoru absolvoval v den, ked nemal naplanovanu smenu (cize pracu nevymeskal) - den som mu do fondu nepocitala, ani nahradu mzdy som mu nepriznala, kedze to povazujem za navstevu lekara vo volnom case - postupovala som spravne?

Neskor v mesiaci bol PN - ale zhodou okolnosti mu vsetky dni PN pripadli na dni, v ktore nemal naplanovane smeny (choroba trvala len 3 dni) - cize znovu pracu nevymeskal. Tu si uz ale neviem rady, este som sa s tym nestretla - v zmysle vyssie uvedenej odpovede mu tie dni asi tiez nemam pocitat do fondu. A narok na nahradu prijmu ma?
veronikasad
05.07.16,11:12
Náhrada mzdy pri ošetrení alebo vyšetrení v zdr.zariadení mu patrí iba v prípade, ak na uvedený deň mal rozvrhnutú smenu. (vypláca sa vo výške priemerného zárobku)

Náhrada príjmu pri dočasnej prac.neschopnosti (ak má vystavenú PN-ku) sa vypláca za kal.dni za prvých 10 kal. dní prac.neschopnosti a rozvrh smien na jej výplatu nemá žiadny vplyv (vypláca sa prvé 3 dni vo výške 25 % a 4.-10. kal. deň vo výške 55% denného vymer.základu)
sophya
05.07.16,11:26
Dakujem, pomohlo.
Ak to zhrniem, tak paragraf som posudila spravne (ani navysenie FPC ani nahrada prijmu, kedze smena nebola naplanovana).
A za PN-ku (ma vystaveny blok) mu nahradu priznam, ale FPC nenavysim.
Este raz dakujem za promptnu odpoved. :*