designed
06.07.16,16:34
Zdravíčko. Chcem sa informovať, či niekto nevie poradiť. Hľadal som, ale odpoveď na túto otázku som nenašiel. Všade sa rieši len vrátenie VP po uplynutí polovice trestu (mne ho na polovicu nevrátili).
Moja otázka. Ak mi riadne uplynie udelený zákaz viesť motorvé vozidlo, môžem si ísť hneď na dopravný inšpektorát pre VP? Nemal som súd, nemal som alkohol, ani návykové látky, nič. Zákaz mi bol udelený na základe spôsobenia dopravnej nehody. Je mi jasné, že musím napísať preskúšanie v podobe trestu. Zaujíma ma teda, či po uplynutí trestu (keďže už nemám zákaz viesť motorové vozidlo) dostanem naspať vodičák hneď, alebo aj v tomto prípade treba riešiť zdĺhavý proces žiadostí a čakacej doby.
Napríklad žiadosť o vrskrátenie na polovicu som podal a odpovede som sa nedočkal v lehote 30 dní. Až keď som sa skoro po 2 mesiacoch išiel osobne pýtať na odpoveď na moju žiadosť, tak mi bolo povedané, že mi VP nevrátia a odpoveď mi poslali ešte neskôr dodatočne.
Preto ma zaujíma, že keď môj 14-mesačný trest riadne uplynul, tak som si trest odpykal celý a nieje dôvod na ďalšie zadržiavanie VP. Ak budeš vracanie môjho VP trvať opäť 3 mesiace, tak z môjho pohladu som dostal trest nie 14 mesiacov, ale 17, čo je už rozdiel a vôbec nebudem nadšený.
misoft
06.07.16,14:37
Policajti budú mať o tom záznam. To isté si musel dostať i ty - takže s číslom záznamu na DI a žiadať o vrátenie VP. Nakoľko je to 14 mesiacov, počítaj s preskúšaním. Ak uspeješ, mal by ti byť vydaný okamžite, max. do pár dní.
designed
06.07.16,14:43
Dakujem za bleskovu odozvu. :) Policajt to ma vsetko u seba na DI, on ma riesil od zaciatku (vratane ziadosti na polovicu) a cely spis je u neho. Takze idem za tym istym policajtom. Preskusanie mi je jasne, uz to viem naspamat na 55 bodov vsetky testy. Mna zaujimalo hlavne to, ci mi VP daju hned, alebo treba znovu ziadat a cakat na vyjadrenia, atd. Ale na toto si mi vlastne uz odpovedal, tak dik este raz.
Ferdosondo
15.07.16,04:05
A to podstatné: drž sa toho, čo si sa naučil.