Kibliček
06.07.16,18:13
Našla som malú lastovičku a poli. Hniezda tam na okolí niesu. Zobrala som ju domov a teraz neviem čo s nou. Poradíte mi ako ju nakrmiť?
terezamaria
06.07.16,16:18
Asi ju nezachrániš, ale skús jej dávať čerstvo zabité muchy, zohrievať, vodu priamo do zobáčika. Je ale veľká pravdepodobnosť, že uhynie.
Terezia13
06.07.16,16:31
niekto tu písal, že ju dal ochrancom zvierat...........ja som mala tiež malú lastovičku, kŕmila som ju asi dva týždne, potom uhynula, táto nemusí byť mladá, keď bola v poli, môže byť vysilená, stará, ranená, ale skús jej chytať muchy, ale čerstvé
babka - ježibabka
06.07.16,17:02
Tiež som dnes našla na humne vtáčatko v uhorkovej hriadke. Vybrala som ho z uhorkových rastlín, bolo slabučké, ale nakoniec odletelo. Ale určite uhynie, lebo lietať ešte dobre nevie a chodia tam mačky.
pmajap
06.07.16,17:27
Tiež som mala lastovičku, odtrhlo sa hniezdo a prežila jedna, bola maličká, ešte bez peria, ale muchy hltala už na druhý deň, chovala som ju asi tri týždne, potom uhynula. Fotky sú asi po dvoch týždňoch chovania. problém začal ked chcela vyletieť, spadla.
Kibliček
06.07.16,18:13
Dakujem za radu ale az taká drobná nieje, ked som jej skúšala dať muchu tak zobáčik neotvorila, vodu tiež rovno do zobáčika?
vicktor
07.07.16,12:24
Raz som nasiel nevladnu lastovicku na terase, bolo horuce leto. Dal som ju do tiena a na misticku trocha vody. Za chvilu v nej stala a za pol hodiny tam uz nebola. Asi jej stacilo trochu ochladit.
Groman
15.07.16,10:10
zkus si najít nějakou záchrannou stanici a odvézt ji tam, to pro ni bude nejlepší, do té doby zkus krmit hmyzem
kopretinka
15.07.16,10:29
aj si pozrel na dátum?