Dasat
22.06.06,21:01
Potrebujem radu:
vystavili sme faktúru do zahraničia do iného členského štátu EU za dodanie služieb s DPH. A takto sme to uviedli aj v daňovom priznaní za 04/2006. Na základe konzultácie s daňovým poradcom nám bolo povedané, že sme mohli vystaviť faktúru bez DPH ak by sme mali najneskôr v deň vystavenia faktúry doklad "Potvrdenie o oslobodení dane a spotrebnej dane". Tento doklad som dostala následne až po úhrade. Odberateľ uhradil sumu bez DPH.
Ako postupovať z pohľadu DPH, vystaviť akože "dobropis", ale čo mu vrátim ak nemám čo. Je potrebné robiť dodatočné daňové priznanie?
Pomôžte mi prosím???????
ALBO
23.06.06,05:35
Ak vám poradca poradil naozaj dobre ( nepopísali ste danú službu, takže nie je možné sa k tomuto vyjadriť) a fakturácia mala byť naozaj bez DPH,tak ano, musíte to opraviť cez dodatočne a vystavíte dobropis a vrátite mu dan, o ktorú on viac uhradil.(on bude mať povinnosť oédviest ju doma- asi- zas nevieme o čo ide).
Vrátite to z toho čo vám vráti DU , ked podáte DP.Cez doda to predsa budete pýtať späť.
Milan Benka
23.06.06,06:36
Odberateľ uhradil bez DPH ( viď zadanie), takže jemu netreba nič vracať, treba si to vysporiadať tuná s DÚ. Ako píše ALBO, aká je to služba ?
Ak mala byť fakturácia bez DPH, jednoznačne treba vystaviť dobropis a podať DDP.
ALBO
23.06.06,07:50
Mas pravdu Benka, nevšimla som si tú vetu, že nezaplatil. Takže si dan pýtaju len od DU cez DDP a jemu vystavia len DBP na rozdiel.
Dasat
24.06.06,14:42
Ďakujem za radu. vystavenie dobropisu ak to správne chápem bude len na to, aby som si to premietla do DDP. Dobropis mu zašlem aj keď mi nemá čo poslať keď uhradil menej o DPH? To znamená, že tento doklad bude len pre účely DDP?
Milan Benka
25.06.06,08:24
Dobropis bude odberateľovi slúžiť na zníženie záväzku voči Vám, ktorý bol neoprávnene navýšený o DPH. Svojou úhradou fa bez DPH mu zostala časť fa neuhradená. Zaúčtovaním dobropisu to uvedie do správneho stavu.