Betušk
07.07.16,11:15
Syn bol vylúčený zo SŠ po opakovaní ročníka a neprospechu z dvoch predmetov,môže si podať žiadosť na tú istú SŠ na prijatie,ale na iný odbor?Ako máme postupovať???
kopretinka
07.07.16,10:20
si fakt myslíš,že sa bude na tej škole učiť?......nečakám odpoveď,len sa zamysli.....
evuš
07.07.16,10:36
..prečo si sa nespýtala priamo v škole, či je šanca uspieť s prihláškou na iný odbor ?? Veď opakoval ročník a znovu prepadol, tzn., že šanca túto školu dorobiť je nulová..skúste dáku úplne inú školu
arizona
07.07.16,10:48
Ziadost si podat moze,ale ci ho prijmu je otazne.

Nevieme posudit, ci danu skolu syn nezvlada,alebo ho len nebavi.
Ja na tvojom mieste by som postupovala tak, ze by som sa porozpravala s tr.ucitelkou a hlavne so synom. Skuste sa dohodnut na nejakej inej skole, ktora by syna viac zaujimala,aj ked mozno nebude podla tvojho gusta.
BXLmiami
07.07.16,10:49
Teda mimo tému,mladý potrebuje rok na stavbe.Potom sa aj sám poberie do školy.Alebo ho bude tá manuálna práca baviť.Skoda Tvojich nervov a penazí.
korela
07.07.16,11:20
Porovnaj prospech na základnej škole so strednou. Ak sa učil ľahko na ZŠ a na tejto začali problémy, je možné, že mu nesadol odbor. Bolo jeho želaním ísť na túto školu?
Škoda, že sa pýtaš až teraz, keď ste postavení pred hotovú vec. Mohli ste sa poradiť so psychológom, psychiatrom, mohli ste prerušiť štúdium zo zdravotných dôvodov pár dní pred koncom šk. roku. Ale nebol by vylúčený.
Ak mal iba trochu zmyslu pre daný odbor, je možné, že mu nesadli vyučujúci. Po prerušení štúdia mohol prejsť na ten istý odbor mimo vášho bydliska (ak išlo o odbornú školu). Pre mňa by nebolo prekvapením, keby skončil aj VŠ toho istého odboru. Ja nad ním palicu nelámem.
To sú rady pre strednú odbornú školu. Či mu uznajú predmety z absolvovaných predmetov, poradia najskôr pedagógovia.
Ale aj pri gymnáziu odporúčam preradiť v každom prípade na inú školu.
Poznám dva podobné prípady, oba už s diplomom. Ak na to má, preklenie toto nešťastné obdobie.
Zisti, aký má problém a pomôž mu..
Psychiatri zachraňujú dospelývh ľudí v oveľa horších situáciách. Najmä pri zmenách spoločenských režimov a pod. Berú ľudí dočasne pod svoje krídla.