Alča
07.07.16,13:48
Vzhľadom k tomu, že nám neustále pribúdajú exekučné príkazy a s tým súvisiace žiadosti o poskytnutie súčinnosti pri vykonávaní exekúcie, dovoľujem si Vás poprosiť o informáciu v akom rozsahu musíme súčinnosť poskytnúť a akú nie.
Okrem základných informácií, ktoré akceptujem, ešte žiadajú:
- poradie exekúcii, zoznam exekútorov, čísla ex, zostatky v eur,
- oznámenie počtu vyživovaných osôb,
- oznámenie, aký je predpoklad uspokojenia pohľadávky vedenej mojim exekútorským úradom ..
- výške mzdy doložením mzdových výkazov za uplynulé 3 mesiace
- výške sumy, ktorú je možné postihnúť doložením výpočtu výšky zrážok
- informácia o tom na aký účet je zasielaná mzda
- všetky informácie o povinnom subjekte (telef. e-mail, prechodný pobyt, adresa pre doručovanie ............)
........... atď. skutočne mám dojem, že ich požiadavky sú prehnané. Akoby si pomýlili personálne oddelenia s detektívnou kanceláriou.
Ďakujem za poskytnuté informácie o Vašich skúsenostiach s EX. Alca
karka
07.07.16,12:12
Všetky Vám známe žiadané údaje musíte poskytnúť. Ja s tým tiež niekedy "zabijem" polovicu dňa, ale čo narobíme exekútori = štát v štáte....
Jana Motyčková
07.07.16,12:13
§34 EP :
1) Súdy, orgány štátnej správy, obce a vyššie územné celky, notári, iné fyzické osoby a právnické osoby, ak rozhodujú o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb, sú povinní oznámiť exekútorovi na jeho písomnú žiadosť údaje o majetku povinného, ktoré sú im známe z ich úradnej činnosti a ktoré sú potrebné na vykonanie exekúcie. ...
4) Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť tieto listiny a veci vydať alebo zapožičať.
§35 EP :
1.) Exekútor môže požiadať o súčinnosť tretie osoby podľa § 34 len po preukázaní svojho poverenia na vykonanie exekúcie (§ 44) a len v súvislosti s vykonávaním tejto exekúcie.
2)Zhodu kópií poverenia na vykonanie exekúcie s jeho originálom môže vyznačiť na týchto kópiách exekútor; tieto kópie nie sú verejnými listinami.

Môj názor - info o mzde, iných exekúciách, povedala by som, že aj o čísle účtu sú info o majetku, mzdové listy alebo výplatné pásky sú listiny, ktoré to preukazujú.
Info o telefónnom čísle, e-mail a prechodnom pobyte nie.
Okrem toho oznamujete len to, čo viete z vašej činnosti, nezisťujete, čo neviete.
K jednotlivým bodom môj názor :
- poradie a spol áno
- vyživované osoby ?
- oznámenie o predpoklade uspokojenia áno
- mzda a mzdový list alebo výplatná páska alebo niečo podobné áno
- doložiť výpočet zrážky nie
- účet asi áno
- telefón, email, prechodný pobyt, adresa na doručovanie nie (nie je to majetok)
Čo neviete, nezisťujete.

Ešte - skúste dat dopyt na ske.sk. Prípadne aj sťažnosť na exekútora že zisťuje niektoré veci (mimomajetkové) a uvidíte ako to dopadne. (Možno zisťovať môže, ale vy nemusíte odpovedať).
Alča
07.07.16,15:11
Ďakujem za odpoveď. Nie som však stotožnená s tým, že by sme mali exekútorovi hlásiť predchádzajúce exekúcie s menom exekútora, číslom exekúcie a jeho zostatkom. Súhlasím a to sme aj robili, že sme exekútorovi oznámili, koľký je v poradí. Oznámenie o predpokladanom uspokojení mi tiež nesedí. To mu mám vypočítať úroky z istiny atď. Mzda je pohyblivá. Keď od nás obdrží informáciu o základnej zložke mzdy, ľahšie si to vypočíta sám. Má na to pomocné výpočty a hlavne vedomosti a skúsenosti. Žiadosti väčšiny exekútorov sú logické ale z dvoch mám divný pocit. Hlavne, že sa nezabudnú vyhrážať pokutami.
Ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
Consultix
07.07.16,17:30
Ohladom ostatnych exekucii by som ich laskavo odporucil na Centralny register exekucii... Ved sami si to vymysleli a zaviazali sa uviest tam vsetky prebiehajuce konania. Tak nech to aj vyuzivaju! Surovo by som im v ramci poskytovania sucinnosti uviedol link www.cre.sk, ze tam si to najdu. Udajne zarucene, kompletne a z prvej ruky.
Jana Motyčková
07.07.16,19:16
Úroky nepočíatjte, zostatky neviete, lebo neviete, koľko bolo uhradené iným spôsobom. Predpoklad uspokojenie v zmysle, že bude uspokojovaná ako x-tá v poradí, max. že v dohľadnom čase nebude uspokojovaná a pod.. Sťažnosť odporúčam. Ale nemôžete to nechať celkom tak, že neoznámite nič.