uhlie27
07.07.16,14:44
Dobrý deň,
manželka potrebuje používať mobil hlavne na posielanie SMS z Rakúska na slovenské čísla v Rakúsku a tiež prijímanie hovorov a sem tam nejaký hovor v Rakúsku, samozrejme aj bežné hovory a SMS na Slovensku, nie vo veľkom množstve. Najviac je požiera roaming, má teraz Telekom. Pozeral som sa na paušály klasických operátorov ale zameranie na využívanie mobilu v zahraničí nemá asi ani jeden. cenovo je jednoznačne výhodný operátor 4ka. Má s ním niekto osobnú skúsenosť a reálne poznatky o tom, že sú s nim z nejakého dôvodu problémy? Internet je nepodstatný.
Xanti
07.07.16,13:01
Z Prahy mi nešlo zavolať na slovensko zo 4-kou, O2 mi fungovalo v pohode, mne sa na 4rku dovolali tiež dobre. A tak možno už tie muchy vychytali. Treba kúpiť kartu a skúšať .. nestojí tak veľa 4e aby sa nedalo kúpiť a vyskúšať.
uhlie27
07.07.16,13:03
Vďaka, nestojí to veľa, manželka však chce preniesť číslo, to už je trošku komplikácia
Xanti
07.07.16,13:09
vieš kúpim kartu vezmem do AT vyskúšam, a ak som spokojná tak prenesiem číslo z telekomu, alebo preniesť môže a ak bude nespokojná tak prenesie inde- žiadny poplatok sa tam neplatí za prenos.
buchač
07.07.16,14:46
Pozri si mapu pokrytia prijímania signálu a budeš v obraze.
Čítaj diskusiu .... http://androidportal.zoznam.sk/2015/10/mapa-pokrytia-4ka/
Ono lacný nie je vždy aj kvalitný.
arizona
07.07.16,15:29
Pozrel si si ponuky Telekomu? Pausaly XL...?
Ja mam od nich pausal XL,telefon pouzivam v AT uplne rovnako,ako doma.
Ked volam z AT, odratava sa mi to normalne z pausalu, sms zdarma, ziaden Roaming,ani nic nedoplacam...

Je to pre mna vyhodnejsie,ako nosit dva telefony,ci platit dva pausaly /slovensky aj rakusky/. Zatial tuto ponuku neprekonal ziaden iny operator...

Bud si pozri tuto ponuku,alebo si vystihni nejaku lepsiu akciu https://www.telekom.sk/volania/happy#sec-2
uhlie27
07.07.16,16:54
Tie pausaly som pozeral uz predtym,, 29 € je vela tolko asi neprevolqa ani pri terajsom programe co ma, kazdopadne sa musi zamysliet :)
lujza.j
07.07.16,17:13
Tak nech si vezme miestneho operatora...
Xanti
07.07.16,21:36
Buchy buchy,
ale on nerieši internet, on rieši hovory a sms, a ako píše Arizona, 29,99e za paušal ... ak možno prevolá 100 minút v mesiaci a výjde ju to 4e cez 4rku je dosť podstatný rozdiel v cene volania ...
alebo ak prevolá tých 250 minút ona, a aj jej budú 250 minút volať tak zaplatí dokopy 13,25 e na rozdiel od paušalu od telekomu.
Ako ja zadávateľa chápem, i preto by som kúpila 4e kartu jeden turnus vyskúšala, a ak by to fungovalo, tak šupom hupom preniesť pôvodné číslo a tú kartu 4rka nepoužívať ..

Btw. mám 4rku od samého začiatku, tuším som ju tri krát dobíjala za skoro 8 mesiacov , a telefon užívam svojím bežným spôsobom neobmedzujem sa, nekontrolujem sa .. fakt pomaličky ide kredit z nej. Jasne nekonečné hovory znej nerobím , aj ked dalo by sa po tretej minúte v sieti 4rky volať už zadara.
Trtkos123
16.11.17,14:03
4ka je na ***** brasi