huli0401
07.07.16,16:50
Zdravim. Mam platne havarijne poistenie este cca 2 mesiace. Rozmyslam ze ho ukoncim kedze auto uz bude mat 4 roky. Ale pred tym by som ho.chcel vyuzit. Mam ciastocne odtrhnute uchytenie zadneho naraznika ked do mna buchol cyklista. Ako znizit co najviac spoluucast (min 5% alebo 160e) a ako vobec zacat proces riesenia? Komu pisat komu sa ozvat? Alebo si to mam dat opravit a do poistovne poslat fakturu?
buchač
07.07.16,15:05
Zlé zadanie názvu otázky - problému.
Správne by malo znieť :

Ako zneužiť poistenie vo svoj prospech ?

Skôr ako začneš ten proces zneužívania havarijneho poistenia by si mal vedieť jednu, no o to dôležitejšiu skutočnosť.
Poisťovňa si určité skutočnosti overuje.....a v konečnom dôsledku by si sa kľudne mohol ocitnúť na stoličke pred vyšetrovateľom za trestný čin podvodu.
Ale vzhľadom k tomu, že sa pýtaš na elementárne skutočnosti ohľadom vybavovania záležitostí s poisťovňou si myslím, že radšej do toho nechoď...len by si sa zosmiešnil.
lujza.j
07.07.16,15:09
:eek:
lujza.j
07.07.16,15:14
A este ma.vodicak....pomoc
sosak
07.07.16,15:21
Vykoť auto do jarku a máš zaručené plnenie z havarijného poistenia.
bubkoch
07.07.16,15:42
"Rozmyslam ze ho ukoncim kedze auto uz bude mat 4 roky. "
neroumiem tejto vete ...
chcel si tym napisat ze na auto starsie ako 4r sa uz neoplati mat HP ?
aksi to myslel tak tak tvoja otazka presne vystihuje tvoju mentalnu vybavu ...
Chobot
07.07.16,21:17
JA mám 11 ročný Citroen a celý čas si platím HP.

Ak chceš ukončiť poistenie, tak ho ukonči pred novým poistným odbobím výpoveďou.

Škody na aute si môže kedykoľvek uplatniť v poisťovni. Zaplatíš spoluúčasť a zvyšok ceny opravy uhradí poisťovňa.
bjuty smis
08.07.16,05:15
ak posudzuješ niekoho mentálnu vybavu podla toho, či si dá poistiť 4 r. auto, svedčí to skôr o tvojej...
skús dodržovať etiku porady a nehraj to tu na agresívneho poisťováka.....
vicktor
08.07.16,12:30
Je otazne aka je hranica/vek kedy je dobre a zbytocne mat auto poistene. Nove ano - moze nastat totalka, kradez, pad stromu, tak ti poistovna vyplati znacnu sumu.
Ked sa ti to stane na 10 rocnom aute, poistovna (znalec) odhadne zostatkovu cenu, tu ti vyplati pod podmienkou zosrotovat auto. Pritom aj 10ty rok platis rovnaku poistnu sumu ako na zaciatku.
Ing. Ľubomír Janoška
08.07.16,12:36
(1) Kto vyláka od iného poistné plnenie tým, že ho uvedie do omylu v otázke splnenia podmienok na jeho poskytnutie, a tak mu spôsobí malú škodu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

Trestný zákon, § 223, poisťovací podvod.
Ďalšie odseky sú pre vyššie sumy.