rony
07.07.16,21:02
Dobrý deň, dala som výpoveď 22.06. Teda od 01.07. mi plynie dvojmesačná výpovedná lehota. Mala som veľa náhradného voľna, čo si čerpám teraz. Mám ešte dovolenku, ktorú by som si chcela vyčerpať v auguste. A teraz moja otázka. Môže mi prikázať zamestnávateľ vo výpovednej lehote prísť do práce aj keď mám dosť dovolenky a chcem si ju čerpať? Ďakujem.
veronikasad
07.07.16,19:06
Môže, nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ. Nevyčerpanu dovolenku ti pri skončení prac.pomeru musí preplatiť (pomernú časť dovolenky za kalendárny.rok)
Neplatí v prípade ak ide o dovolenku za rok 2015 a zamestnávateľ ti neurčil nástup do 30.6.2016
Katy a R
07.07.16,19:08
rony
07.07.16,19:13
Ak teda už nechcem nastúpiť na staré pracovisko (keďže som bola zo strany zamestnávateľa šikanovaná a preto som dala aj výpoveď) a dovolenku mi neumožní čerpať, môžem si požiadať o neplatené voľno? Alebo ako mám postupovať, aby som neporušila zákon? Ďakujem.
Katy a R
07.07.16,19:17
myslíš, že bude súhlasiť s neplateným voľnom - ak nebude súhlasiť s dovolenkou?
rony
07.07.16,19:21
Vôbec neviem, ako by som mala postupovať, preto sa pýtam.
Katy a R
07.07.16,19:24
V podstate by malo byť v jeho záujme dať ti tú dovolenku - aby ju po skončení nemusel platiť. ale nepoznáme situáciu . ak bude chcieť, aby si chodila do roboty - určite si zdôvodní nepodpísanie dovolenky.
jeden z toho môže aj ochorieť ;)
veronikasad
07.07.16,20:16
Ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s neplatným voľnom a neurci ti ani nástup na dovolenku, ak svojvoľne nenastúpis do práce, bude ti vykazovať absenciu. Prídeš nielen o dovolenku, ale budeš mať prerušené poistné v zdravotnej a sociálnej.poistovni. V zdr.poistovni si budeš musieť doplatiť poistenie ako samoplatitel.

Ak nemáš zdr.problemy a dôvod na PN, neostáva ti nič iné len vydržať do konca výpovednej doby. Alebo, ak to máš dohodnuté v pracovnej.zmluve, uhradiť zamestnávateľovi jednomesacnu náhradu príjmu za nedodržanie výpovednej doby, ak do práce už nenastúpis.