Jakubjk
08.07.16,11:02
Dobrý deň chcem sa spýtať jednu otázku. Môže sa bežný človek predstaviť ako právny zástupca ak vybavuje veci za svojho známeho, ktorý danú vec v momentálnom stave nemôže riešiť? Ide mi iba čisto o predstavenie sa v telefone. Či je nutné vopred vybaviť neake splnomocnenie. Ide o to že daný ,,úradník" sa nemieni somnou bavit. Ďakujem za každú reakciu
ivka70
08.07.16,09:06
A myslis, ze sa bude s tebou bavit po telefone, ak si poverenie od cloveka nemoze preverit? Mozes sa destkrat predstavovat, bez splnomocnenia ....
ivka70
08.07.16,09:07
Urcite treba nejake splnomocnenie. Podpisane, s overenym podpisom, kde bude presne napisane, na co ta dana osoba splnomocnuje.
Ak ukony, ktore ides vybavovat, umoznuju konat na zaklade splnomocnenia.
Jakubjk
08.07.16,09:09
A ako vybavím také splnomocnenie? Či stačí klasický od notára lebo na matrike?
ivka70
08.07.16,09:11
Splnomocnenie si napisete sami, len na matrike alebo u notara sa tvoj znamy podpise. Alebo si to dajte napisat advokatovi (bude urcite v poriadku, ale zaplatite za tuto sluzbu)
Jakubjk
08.07.16,09:20
Môže mi niečo hroziť keď som sa bez takéhoto papiera predstavil ako právny zástupca a arogantný chlap sa vyhráža sudmi a ešte k tomu si nahral rozhovor bez môjho súhlasu? Ide tu o zaplatenie pokuty ktorú žiadajú no neprávom keďže požadovaná suma bola vyplatená v danom termíne.
ivka70
08.07.16,09:24
Tak sa mu vyhrazaj aj ty - za nelegalne nahravanie. :) Taky nahraty rozhovor tak ci tak nie je na sude pouzitelny, cize dokaz nema ziadny, len by sa strapnil a zaplatil by sudne poplatky.
Jakubjk
08.07.16,09:32
Dal som foto listu čo poslali. List nebol poslaný do vlastných ruk a ani odporučené a dokonca ani 1triedou. mi sme ho našli v schránke iba včera a tým pádom nevieme kedy bol list doručený. Hneď sme zaplatili 17€ no aj tak žiadajú zaplatenie pokuty a to nevravím o tom že ako je napísaný. Ako mám teda pokračovať? Určite platiť nebudem len či mu mám smelo napísať nech to dá na súd alebo hladat iné riešenie?