milannr
22.06.06,23:42
Potreboval by som poradit, ako mam spravovat PC ktory mam v praci stale pripojeny k internetu, cez moj domaci PC, ktory tiez ma pristup na siet. Potreboval by som prezerat, pripadne kopirovat z firemneho do osobneho udaje, niektore o velkosti aj 5 GB. Pocul som nieco o FTP pripojení ale nikde som sa nedozvedel ako to funguje a ci je to bezpecne /nik okrem mna nebudemat prístup k udajom/ a ako to treba nastavit
M3G
22.06.06,22:01
Potreboval by som poradit, ako mam spravovat PC ktory mam v praci stale pripojeny k internetu, cez moj domaci PC, ktory tiez ma pristup na siet. Potreboval by som prezerat, pripadne kopirovat z firemneho do osobneho udaje, niektore o velkosti aj 5 GB. Pocul som nieco o FTP pripojení ale nikde som sa nedozvedel ako to funguje a ci je to bezpecne /nik okrem mna nebudemat prístup k udajom/ a ako to treba nastavit

Väčšinou sa to nastavuje na centrálnom routeri - buď ftp pripojenie alebo cez vzdialený prístup VPN.
Nastavuje sa to podľa typu routera. Zamestnávateľ by mal o tom vedieť resp. mal by to nastaviť on.

Existujú aj špeciálne programy na prepojenie dvoch vzdialených PC, neviem si momentálne spomenúť. Avšak je to riziko - cca také ako keď máme na počítači nainštalovaný skype - nikto, okrem výrobcu nevie, čo dokáže tento program urobiť vo Vašom PC. My vieme len, že nám umožňuje telefonovať, nevieme však čoho je ten program schopný.
Braňo
23.06.06,03:58
Na vzdialené ovládanie plochy v práci používame programík VNC server. Môžem odporúčať.
Hlinkovx
23.06.06,05:01
ja osobne na ovládanie plochy pc používam remote administrator..
a na ftp Serv-U ftp
Fero11
20.09.08,06:50
Potreboval by som poradit, ako mam spravovat PC ktory mam v praci stale pripojeny k internetu, cez moj domaci PC, ktory tiez ma pristup na siet. Potreboval by som prezerat, pripadne kopirovat z firemneho do osobneho udaje, niektore o velkosti aj 5 GB. Pocul som nieco o FTP pripojení ale nikde som sa nedozvedel ako to funguje a ci je to bezpecne /nik okrem mna nebudemat prístup k udajom/ a ako to treba nastavit
Tak chces PC spravovat, alebo len mat pristup k suborom na PC....
Doma mas PC, ktory ma pristup na siet (tym myslis firemnu, alebo internet).
Ano FTP je protokol, ktory sa pouziva na prenos suborov, avsak je to nesifrovany prenos. Na sifrovany prenos sa pouziva napr. winscp.
Samozrejme zalezi to aj od pripojenia v praci, ci je tam router NAT atd... Dalsia moznost je ako uz bolo spomenute. VPN, ipsec, pptp, alebo dokonca stacil by aj hamachi.
Ak chces mat k dispozicii aj plochu, tak tiez doporucujem VNC