milagros208
08.07.16,12:12
Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom neplatného skončenia PP. Zamestnankyňa bola prepustená z dôvodu nadbytočnosti. Súdila sa a súd z dôvodu neoprávneného prepustenia vyhrala s tým, že jej bola priznaná náhrada mzdy a jej pomer naďalej trvá. Dňa 14.6. jej bola odovzdaná výzva, že má dňa 15.6. nastúpiť do práce, keďže jej PP na základe súdneho rozhodnutia naďalej trvá.Prevzatie odmietla podpísať. Do práce nenastúpila a tak jej boli poslané poštou ďalšie výzvy a upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny z dôvodu neospravedlnenej absencie. Všetky písomnosti prevzala až 1.7. Chcela by som sa spýtať, či jej môžme odo dňa 15.6. písať absenciu a tým pádom okamžite ukončiť PP z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny, aj keď nemáme potvrdené prevzatie a ostatné písomnosti prevzala až 1.7.? Taktiež má zaujíma, že keď jej PP vlastne neskončil a má nárok na náhradu mzdy, vzniká jej za toto obdobie nárok na dovolenku? V Zákonníku práce som sa v § 144a nedočítala, či táto náhrada mzdy sa považuje alebo nepovažuje za výkon práce. Ona chce totiž čerpať dovolenku, ale má na ňu nárok? Podľa mňa jej mohol vzniknúť nárok na dovolenku za rok 2014. PP jej skončil 31.8. 2014 a dovolenka jej bola vypočítaná k tomuto dátumu, ale keďže jej vlastne PP podľa rozhodnutia súdu neskončil, nárok na dovolenku za tento rok by mala mať celý, keďže v tomto roku nemala viac ako 100 zameškaných dní. Za rok 2015 a 2016 jej podľa mňa nárok na dovolenku nevznikol. Ďakujem.

Nevie niekto poradiť?