morfeusrado
08.07.16,17:08
Dobry den, zajtra 9.7. mi konci skusobna doba. Som sa dozvedel ze ma chce veduci prepustit zo zamestnania. No lenze cez vikend mam volno. Mna zaujima ak mi v pondelok da podpisat vypoved so spatnym datumom, mam to podpisat? Druha vec co ma zaujima ak mi da vypoved napriklad o mesiac, ze by to nebolo teraz ale neskor, patri mi nejaka vypovedna lehota? Moze mi dat veduci vypoved aj ked som nic zavazne neurobil? Viem ze v skusobnej dobe mi moze dat zamestnavatel vypoved kedykolvek aj bez udania dovodu ale ako to je v pripade po uplynuti skusobnej doby?
Katy a R
08.07.16,16:42
ak sa bavíme o výpovedi - je to jednostranný akt - a tebe nemusí nikto nič dávať podpisovať. (samozrejme treba dodržať ZP)
v tomto prípade ale skôr pôjde o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe - ak áno - takisto ti nemusí nič vysvetľovať. len ti to dá písomne. VZP sa síce píše, že spravidla 3 dni dopredu - ale priamo to neprikazuje. A možno ti to už aj poslal??
pozri si - aké sú spôsoby ukončenia PP http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2013-a.html
veronikasad
08.07.16,16:45
kedy vznikol pracovný pomer ?