Iwett
08.07.16,17:28
Dobrý deň,
našla som v cenníku požičovne áut cenu napr. 20-30,-€/deň.
FO prenajme s.r.o., kde je konateľom automobil. Bude fakturovať mesačne napr. 600,-€ s.r.o. mesačne. Priložený k nájomnej zmluve bude cenník požičovne áut.
Pochopila som správne, že takto by to malo byť v poriadku?
avalik
08.07.16,16:25
Konatel ma zivnost na prenajom auta?
Nie je hospodarnejsie pre spolocnost vyplacat cestovne nahrady konatelovi?

Obchodny zakonnik
§ 135a
(1) Konatelia sú povinní vykonávať svoju pôsobnosť s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých jej spoločníkov. Najmä sú povinní zaobstarať si a pri rozhodovaní zohľadniť všetky dostupné informácie týkajúce sa predmetu rozhodnutia, zachovávať mlčanlivosť o dôverných informáciách a skutočnostiach, ktorých prezradenie tretím osobám by mohlo spoločnosti spôsobiť škodu alebo ohroziť jej záujmy alebo záujmy jej spoločníkov, a pri výkone svojej pôsobnosti nesmú uprednostňovať svoje záujmy, záujmy len niektorých spoločníkov alebo záujmy tretích osôb pred záujmami spoločnosti.
Iwett
08.07.16,18:43
Ďakujem.... a to musí mať živnosť na prenájom?
Mne išlo skôr o to, že s.r.o. nemá náklady, iba príjmy, a FO nemá príjmy, len náklady - auto na úver, odpisy, náhradné diely....
avalik
08.07.16,18:55
ved pises, ze bude "fakturovat" ... obcan- nepodnikatel nefakturuje ... pozri definiciu zivnosti uvedenu v zakone
Iwett
08.07.16,19:18
Písala som len FO, je to SZČO, konateľ s.r.o. On vlastne zo SZČO chce všetky svoje aktivity preniesť do s.r.o
Iwett
10.07.16,18:03
Prosím, neodpovedal by mi niekto na pôvodnú otázku?