anadejka
08.07.16,19:12
Ahojte. Kto sa podeli s napadmi. Co by ste otvorili, ak by ste mali k dispozicii priestor o vymere 35m2, vo dvore, kde je restauracia. A vchadza sa z hlavnej ulice. Dakujem za kazdy napad. Nechcem si nechat ujst ten priestor lebo je za dobry najom
buchač
08.07.16,17:16
Verejné WC takých menších rozmerov...
Trafika, noviny, časopisy...

Rozhodne nič podobné v súvislosti so stravovaním.
arizona
08.07.16,19:17
Zmrzlinaren :-P
anadejka
08.07.16,19:22
Tych je uz na hlavnej ulici dost. Skor premyslam kvoli comu by ludia vstali ked sedia vonku na terase v restike. Kedze je to vedla restiky. Ale dik za snahu. A nieco celorocne. V zime asi zmrzlinaren tak nefici
anadejka
08.07.16,19:23
Dakujem. Vtip sa nevydaril
buchač
08.07.16,19:31
anadejka (Dnes 22:23) Dakujem. Vtip sa nevydaril
========================
Ak si myslíš, že vtipkujem, tak si na veľkom omyle.

Neviem síce, o aké mesto sa jedná...no jedno je isté, že hygienických zariadení je žalostne málo...a to aj vo veľkomestách Slovenska.
...a na wecko do reštiky ako takej mimo klientov sa niekedy veru jeden dosť ťažko dostane.

Ak by som sa mal vyjadriť k tým štvorákom ? Príliš malé na nejaké rozšafné plány v podnikaní.
Moja kôľna na drevo je v približne takých rozmeroch...nejaké náradie, nejaké stroje, jeden regál...a je plná.
anadejka
08.07.16,19:46
Ale wc v takom priestore a lokalite si neviem predstavit. Co vsetko by sa tam muselo prerabat. Do takeho maleho mi prislo na um kedysi davne zauzivane " zelovoc" ale na Hlavnej ulici mam pochybnosti, ci je to spravne
lujza.j
08.07.16,19:50
KE?
anadejka
08.07.16,19:57
Nie
buchač
08.07.16,19:59
anadejka (Dnes 22:46) ... ale na Hlavnej ulici
==================
Hlavných ulíc je habadej.
No schválne...dáš aj mesto ?
anadejka
08.07.16,20:02
Mesto nie je dolezite. Dolezite su napady
buchač
08.07.16,20:08
anadejka (Dnes 23:02) Mesto nie je dolezite. Dolezite su napady
====================
Nie som síce podnikateľ...a ani nemienim. ALE dovolím si tvrdiť opak.
Aj mesto je dôležité, ba niekedy dôležitejšie ako tie nápady. Nedá sa podnikať v tej istej oblasti, s tým ziskom v rovnakých lokalitách...nápad môže byť fajn, no čo z toho, keď kúpyschopnosť je o ničom.
korela
08.07.16,20:10
Ak ti napadol zelovoc a mala by si k tomu vzťah, tak to nie je až taký zlý nápad. Ale mala by si sa v prvom rade odlišovať od klasických zelovocov v meste, aby si pritiahla ľudí. Mne osobne by sa páčil predaj produktov zo záhrad, nemusí ísť striktne o bioprodukty, stačí, ak by videli slnko až do zberu. Čerstvé a voňavé. Taký tovar je vzácny. V centre miest nie je dostatočný. Zmluvy s pár pestovateľmi, postavené na aktuálnosti zberu. Mohli by byť radi, že majú zabezpečený odbyt, predpokladám, že u teba by dostali viac ako vo veľkosklade. Aj s dovozom. Tým pádom nemusíš riešiť vo veľkom skladové priestory.
Ak tam nie je hygienické zariadenie, skúsiť dohodu s existujúcou reštauráciou.
.
Ja by som možno urobila aj pokus ho najmä v lete podávať vonku pred obchodom, 2 - 3 stolíky, všade k dispozícii zmrzlina a fastfoody, nikde niečo zdravé a čerstvé, ev aj šťavy. Tak naturálne poňať. Nádobky jednorazové, voda by musela byť.
Melóny, čerešne, broskyne ...
anadejka
08.07.16,20:15
Buchac... Tu su dolezite napady, tak som to myslela. Inspirovat sa tu a potom sa nad nimi zamysliet, ci su ziskuschopne


Korela...tu mam len schizofreniu, ci to tahat do centra alebo na sidlisko
kukučka
08.07.16,21:12
Aspoň napíš, či väčšie, alebo menšie mesto, dedina?
sosak
09.07.16,03:38
Po prečítaní: http://www.porada.sk/t284900-v-jednom-priestore-dve-zivnostnicky.html#post2860396 si myslím že nemáš ani šajnu o podnikaní, doteraz si podnikala ? A v čom? Už len veta, že si nechceš nechat ujst ten priestor lebo je za dobry najom hovorí za všetko.
anadejka
09.07.16,04:53
A co je na tej vete? Ze nemam zaujem platit nekrestanske peniaze, ktore pytaju za najmy? Ked nevedia co od rozkose a rubu take palky na priestory v meste, ze clovek hlada ine alternativy. Asi si prilis konzervativny, ked mas pocit ze podnikat sa musi vsade rovnako a si zaskoceny z toho, ze dve zivnostnicky v jednom priestore, co je uplne v pohode fungujuci biznis.
anadejka
09.07.16,04:53
Vacsie mesto
sosak
09.07.16,05:28
Povedal by som to takto: Sama musíš vedieť, čo chceš robiť, čo ťa baví a k čomu máš vzťah. Lokalita, umiestnenie prevádzky, či v meste na dedine, pohyb ľudí, čo chýba ľuďom v okolí. My ti nevieme bez informácií pasentne poradiť, to jen také strieľanie od pásu, bez mierenia. Biznis bude tvoj, tak isto aj riziko, či ti to pôjde, alebo nie. Najprv by som mal svoj nápad, až potom by som svoj nápad priniesol zákazníkom tam, kde by som zarobil, a v tom okolí by som hľadal priestory a nie naopak. Ak máš vo výhľade najprv priestory, tak sama musíš porozmýšľať a pochodiť okolie čo tam je a čo nie a samozrejme odhadnúť kúpyschopnosť obyvateľov lokality. Priestory v takej výmere snáď väčšiu trafiku s doplnkovým tovarom, ako suveníry... Je to na tebe.
buchač
09.07.16,06:15
anadejka (Včera 23:15) Buchac... Tu su dolezite napady, tak som to myslela. Inspirovat sa tu a potom sa nad nimi zamysliet, ci su ziskuschopne
...tu mam len schizofreniu, ci to tahat do centra alebo na sidlisko
======================
Tak aj inak dám...o tej lokalite, meste a aj Hlavnej ulici.

Neviem ako je to inde, ale v KE na Hlavnej by si sa proste nechytala - neexistuje. Dokonca si myslím, že by si proste nedostala povolenie na takýto druh podnikania. Keby aj, tak tie zisky ani len nemá význam spomínať...to nájomné duplom, na Hlavnej je to iný level. To by si veľmi rýchlo išla do mínusu....a do 1/2 roka prevádzku zatvoríš.

ALE rob ako myslíš a čo uznáš za vhodné.
anadejka
09.07.16,06:34
Este nic nerobim, len uvazujem, je dobre pocut aj nazory inych.
arizona
09.07.16,06:40
V zime mozes predavat pecene gastany :-P
bubkoch
09.07.16,07:07
to je co za cenzura ? preco bola zmazana moja odpoved ?
Ing. Ľubomír Janoška
09.07.16,07:18
alebo hranolky
Aethan
09.07.16,23:37
to bude asi jeden priestor v košiciach, ktorý sa už dlho nedarí prenajať, predtým tam bola ochutnávka vína.
buchač
10.07.16,05:07
Podľa tohoto sa nejedná o KE.

lujza.j (08.07.16 22:50) KE?
anadejka (08.07.16 22:57) Nie