Misko111
08.07.16,21:59
Dobry den.Chcel by som sa spytat na vysku zrazenej mzdy.Mam otazku ohladne postupu mzdovej uctovnicky.Dostal som tento mesiac cistu mzdu vo vyske 801€.Mam exekuciu a zrazky zo mzdy pre spolocnost Intrum justitia je to neprednostna pohladavka,a mzdova uctovnicka mi stiahla tento mesiac sumu vo vyske 410€.Bez toho aby mi to oznamila ci tel.ci pisomne.Bez mojho suhlasu.Nakolko mi povedala ze mam tam este 502€ a ze mi tuto sumu stiahne buducu vyplatu aj ked stym ja urcite nesuhlasim.Ci mala pravo mi tolko stiahnut ak to nieje prednostna pohladavka,alebo porusila nejaky zakon.Za skoru odpoved Vam vopred dakujem.
bodliak
09.07.16,04:58
"Bez mojho suhlasu." No toto... Dlžník má vopred súhlasiť ?
Misko111
09.07.16,07:08
Precitaj si tu sumu ktora je pisana.ja som nevravel otom aby som suhlasil ze stiahnite-nestiahnite..Ale ci ta suma je ok ked to nieje prednostna poziadavka....
misoft
09.07.16,09:56
No ty si ale neuviedol všetky údaje - počet vyživovaných osôb, či nemáš ešte niečo navyše. Ale pokiaľ dostávaš 800€ a stiahli ti 410€ - stále si na tom dobre. A keď ti nabudúce stiahnu ten zvyšok (a dúfam, že to bude i s trovami pre exekútora) - tak si v suchu. Už nebude mať čo sťahovať.....
Jana Motyčková
09.07.16,11:25
Exekučná zrážka má presný výpočet daný zákonom a zamestnávateľ má povijnosť zrážku vykonať (ak boli doručené prsílušné podklady). Tá suma tomu výpočtu môže zodpovedať. Mzdárka nemusí vopred informovať o tom zamestnanca, info je na výplatnej páske.
bodliak
10.07.16,11:24