grizli
09.07.16,15:25
Dobry den, potrebujem radu ohladne predajnej zmluvy spred 25 rokov. Predavajucou bola moja babka, ktora splnomocnila svojho syna/mojho otca predajom nehnutelnosti. Kupujuci nas pozostalych kontaktoval / otec ani babka uz neziju, nakolko zistil, ze na katastri nefiguruje ako vlastnik napriek tomu, ze nehnutelnost cely cas uziva a riadne ju kupil. Uvedena je tam do dnesneho dna babka. Vraj staci podpisat Vyhlasenie dedica po vlastnicke a vsetko sa to da na katastri do poriadku. Nemame problem tento doklad podpisat, len nam nesedia udaje. Na povodnej Kupnej zmluve je uvedene - nehnutelnost v zastavanej casti obce ... zapisanej v zapisnici č. 2822 ako mpč. 208 Dom č. 151 a dvor o vymere 32 siah pod B6 v celistvosti na mene odpredavatelky v EN stav neidenticky a na Vyjadreni dedica po vlastnicke - LV č. 2058 parcely registra E evidovane na mape urceneho operatu parc. c. 394/1 ostatne pl. vo vymere 166 m2, parcela 395 ostatne pl. vo vymere 271 m2 pod B1 v celistvosti. Ako mame postupovat, aby sme zistili, ze skutocne mu potvrdime, len to na co ma narok. Tieto pozemky neboli zahrnute do dedicneho konania po otcovi a o tomto predaji sme nevedeli.
Mária27
09.07.16,19:43
grizli
11.07.16,06:38
No na mapke sme to hladali a prave sa toho nevieme dohladat, Skusime zajst priamo na kataster co nam povedia. Mne ide hlavne o tie udaje z prvej zmluvy 32 siah a v druhej uz 166 a 271 m2. Predajna suma bola 2300 Kcs. Nech mi niekto vysvetli co bolo obsahom tohoto v roku 1991 -mpč. 208 Dom č. 151 a dvor o vymere 32 siah pod B6 v celistvosti na mene odpredavatelky v EN stav neidenticky. Mozno to aj na katastri je spravne zaevidovane a prepisane na noveho majitela a teraz niekto chce pozemky, o ktorych sme doteraz nevedeli, ze na ne mame narok. Ci nechce vyuzit nasu neznalost a nesupol nam k podpisu nieco navyse. Nenajde sa tu nikto kto je v tom ozaj profik a vedel by to preluskat. A staci navstivit kataster v kosiciach, alebo musim ist priamo na kataster, ktory spravuje konkretne pozemky.