ivanisko23
09.07.16,22:32
Ahojte,

chceli by sme v kaviarni na improvizovanom platne obcasne premietat starsie filmy. Pozrel som si weby SOZA, LITA, atd., aj podobne temy tu na Porade, ale nikde sa mi nepodarilo najst presny postup, resp. spisanie prislusnych povinnosti od niekoho, kto podobny proces absolvoval.

Vstup na premietanie bude volny. Zaujimalo by ma, ci na vysku poplatku a na celkovy postup maju vplyv aj ine skutocnosti (vek filmu, pocet ludi/kapacita saly, a pod.).

Vopred dakujem pekne za akukolvek raduako postupovat.

Peknyvecer,

Ivan
misoft
09.07.16,20:41
A) Najskôr sa informuj na SOZA, LITA, UFD http://www.ufd.sk/kontakt/
B) Vybav si potrebné povolenia.
C) Oni ti už určia, čo môžeš a za koľko....
ivanisko23
09.07.16,21:06
Dakujem, najma za doplnenie o UFD. Trochu ma odradza cely ten proces, kedze vybavenie povoleni od troch autorskych organizacii asi nebude zalezitost na dva dni. Plus je tam este podstatna otazka vysky poplatkov... Kvoli dvom premietaniam na plachtu pre cca. 15 kamaratov je to na zvazenie.
Tajne som dufal, ze existuje nejaka moznost, pri ktorej je ziskat povolenie na podobnu nekomercnu akciu pomerne jednoduche a poplatok skor symbolicky.
misoft
10.07.16,11:46
Na "symbolické" poplatky zabudni.... tieto "organizácie" nič nerobia symbolicky... musia predsa "z niečoho žiť" a tak autorom pošlú len malý zlomok vybraného....